Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csinálják a megperzselődöt...

Mit csinálják a megperzselődött levelekkel?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron kezdtem el egy mangót nevelni és szerencsére azóta is szépen növekszik, viszont sajnos nyáron figyelmetlen voltam és néhány levél a Napon megégett félig (ami teljsen, az le is esett). Nem csináltam velük semmit azóta, viszont most hallottam, hogy le kell őket vágni, hogy ne vonják el a tápanyagokat. Viszont nem tudom hogy ez mennyire tudományos, mivel a növény alapvetően úgy allokálja a tápanyagokat ahogy neki jó. Szóval szerintetek mit kéne vele kezdeni?

2023. márc. 12. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha viszonylag kis részét érinti a teljes lombozatnak akkor simán levághatod, nem lesz semmi baja tőle.


De azért egy kép lehet jól fogna erről, mert tudod egy kép többet mond ezer szónál. :)

2023. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oksi, csatolok képeket. Sajnos elég bénák lettek, mivel a levelek takarják egymást. Alul vannak a msérültek, a felsők szép új egészséges levelek. Illetve a halváyn zöled/barna levelek teljesen újak, a mangónál természetes, hogy ilyen színűek.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. márc. 13. 13:37
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nem lesz attól, ha a száraz levelek ott vannak. Csak nem szép a száraz levél, azért érdemes a barna részt levágni, növényorvosi szempontból lényegtelen.

Az hülyeség, hogy tápanyagot vonnának el. Ami tápanyagot von el, az él és dolgozik, tehát gyártja a növekedéshez szükséges szénvegyületeket.

Már feltéve, hogy ezek tényleg mind a napégéstől vannak.

Termés az úgyse lesz rajta, dísznövénynél meg az a szép, ha zöld.

2023. márc. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!