Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell értelmezni az...

Hogyan kell értelmezni az ásott kutak fennmaradási engedélyéhez kért adatokat?

Figyelt kérdés

A hétvégi telkemen van egy 1984-ben készült ásott kút. Erre is kell fennmaradási engedélyt kérni a jegyzőtől, bár a létesítéskor még a kútásás nem volt engedélyköteles. Ez rendben is lenne, de a nyomtatványban olyan adatkérés is van, amit nem tudok értelmezni.

A 41/2017. (XII. 29.) BM rendelet 2. melléklete részletezi, hogy mit kell megadni, és a következő ponttal van gondom:


6.2.4. * csak ásott kút esetében: kútfalazat anyaga, átmérője (mm/mm), helye (m-m); vízbeáramlás helye (nyitott kúttalp, nyitott falazat.


1) átmérője (mm/mm): ezt én úgy értelmezném, hogy külső/belső átmérő, de nem vagyok gondolatolvasó, lehetne akár valamelyik átmérő és elemmagasság is (pl. betongyűrűnél)

2) helye (m-m): ez talán két távolság lehetne egy adott ponttól, de az micsoda? A telken lévő kaputól, a telek sarkától, ház szélétől stb.

A mélységeket külön kérdezik, úgyhogy az nem lehet.


Tud-e valaki segíteni? Köszönöm



2023. márc. 15. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónapja voltam e miatt a jegyzőnél, mert én sem értettem, hogy mit akarnak. Ennyit mondott nekem, igyekszem szó szerint idézni.: "Honnan az anyámból kéne tudnom Zolikám? Hagyd a francba!"
2023. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy az 1 es írta.Erről nem készült még jogszabály .Ezzel mindig akkor jönnek elő a Fidesznél,ha valamiről nagyon el akarják terelni az emberek figyelmét .A jogszabály alkotó talán még ásott,vagy fúrt kutat sem látott.

80-100 éves kutak vannak.Ki tudja ezeknek a készítési történetét.Ki volt a kivitelezője .Több 10 ezer ásott kút lehet az országban,a számtalan fúrt kútat nem említve .A falvakban szinte minden háznál volt ásott kút.

Már jó pár éve elkezdett a Fidesz azon agyalni,hogy lehetne ezek után is adót kivetni.Na menjenek már az anyukba .

2023. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Legutobb azt olvastam az egyik oldalon, hogy a mezögazdasági öntözési célra létesített kutat kell engedélyezni. Én már nem értem kell e vagy sem, kapják be. A szomszédal megbeszéltük, hogy nincs kútunk. Mit csinálnak egyébként, bejönnek ellenörizni? Letemetem földel egy méter mélyre, azt találják meg.
2023. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bementem az önkormányzathoz és azt mondták nem tudnak segíteni mert fogalmuk sincs mit hogyan hova kell bejelentem vagy nekik mit kellene csinálniuk.
2023. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Volt olyan törvényjavaslat, hogy ne kelljen mégse bejelenteni, de végül a Fidesz ellene szavazott.

Itt egy önkormányzat honlapján röviden és elég értelmesen le van írva a jelenlegi helyzet:

[link]

2023. márc. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de sajnos a gondomon nem segítenek. Az összes önkormányzati nyomtatvány szolgai módon megismétli a rendeletalkotó hülyeségeit, fel sem merült bennük, hogy hogy mit kell megadni, mihez képest.

A "Vasedényhez képest" mondaná Kern András.

2023. márc. 17. 19:32
 7/10 anonim ***** válasza:
6. Egyszerű, kérj kitöltési útmutatót! Ha nem tudnak adni...
2023. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2023. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jajjj. A 8. téves, ne nézd meg!!!!


Ezt akartam: https://www.youtube.com/watch?v=x2hK_BAgnf0

2023. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ad 7.

Írok majd levelet a jegyzőnek, aztán majd meglátjuk. A 9. által küldött videó alapján csak a sötétség fokozódik (mint a nemzetközi helyzet) :-)

2023. márc. 18. 16:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!