Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok olyan virágokat...

Tudnátok olyan virágokat mondani amiket nem kell cserépből kiültetni és lakásban vagy erkélyen tartható?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom, a kaktuszon kívül semmi nem marad meg nálam. Volt már pár növényem bent, (kisebbek ablakban, aszatalon) de rövid ideig bírták csak. Gondoztam mindet, mégis elpusztultak. Nappal 20 fok körül van bent, este 24-25, lehet ez a gond? Fény érte őket, locsoltam ahogy kellett. Az orchidea volt talán ami kibírt 2 hónapot. Szeretnék lehetőleg virágzó növényeket, most egy kis tujám kaktuszom és szellőrózsám van. Ami nagyra nő vagy fut, az nem fér el sajnos.
2023. márc. 28. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Na, a tuja, a kaktusz, meg a szellőrózsa nem való lakásba. Mielőbb tedd ki őket a szabadba. Egy kis napfényhez szoktatás nem árt, pár napig, hogy ne égjenek meg, főleg a kaktusz.

Biztos, hogy elég fényt kapnak az asztalon? Milyen fekvésű a szoba, és milyen távol van az ablaktól az asztal? Nem öntözted agyon őket? Túltápozás? Ablak rányitása fagyban?

Hogy tudjuk, mit rontottál el, ahhoz tudni kell, hogy mit műveltél.

2023. márc. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vitorlavirág, kb elpusztíthatatlan. (ha szomjas lekonyul, túlöntözni nem nagyon lehet, mert imádja a vizet)

Karácsonyi kaktusz, korallvirág nekem egész télen virágzott.

2023. márc. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2

Csak ezek nyilván nem 24-25 fokos szobában virágoztak.

2023. márc. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ablakban vannak. Este itt is 24 fok van, reggelre visszahül a szoba hőmérséklete nálam is 20 fok körülre. Egyébként a korallvirágom tavaly egész nyáron kint volt félárnyékban és a 40 fokos kánikulában sem lett semmi baja.

#2 voltam

2023. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4

Igen, a korallvirág fényigényes, kint bármilyen hőséget elvisel. Azt nem szereti, ha bent van melegen, viszonylagos sötétségben.

2023. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!