Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezekbol mind 1 salata lesz? R...

Ezekbol mind 1 salata lesz? Ritkitanom kellene oket? Hogyan? Majus kiralya salata lett elultetve.

Figyelt kérdés
[link]
2023. ápr. 1. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ezekböl mindböl saláta lesz, de egyelöre ne ritkítsd, mert még sok elpusztul, mire valamekkora lesz. Ha kb 5 cm fölött lesznek, akkor érdemes kiszedni a fölösleget, egyébként azokat máshová el lehet palántázni
2023. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Örülölj ha lesz valami belőle, és nem eszik meg a csigák.
2023. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha elborítja őket a fű, akkor nem lesz belőlük semmi. A füvet távolítsd el folyamatosan. Felástál egy csíkot, vagy mi ez? Legalább vagy 30-40 centit kellett volna felásni, ha komolyan gondolod a salátatermelést. A körülményeket figyelembe véve, nem vagyok biztos benne, hogy ezek hatalmas nagy fejjé fognak nőni.

Én több menetben szoktam ritkítani. Először amikor olyan egy-másfél centisek a rendes levelek, akkor a sűrű részeket eltávolítom, csak a ritkák maradnak, mert úgyis azok lesznek az erősebbek. Aztán ha a levelek 3-4 centisek, akkor ritkítom 6-8 cm-re. Végül, mikor már összeérnek így is, akkor állítok be egy átlag 20 cm-es tőtávot. A nagyobb kiszedettekből már lehet felhasználni.

Úgy szoktam, hogy nem csak a legnagyobbakat hagyom, hanem hagyok köztük kisebbeket is, úgyse egyszerre akarom megenni az egész termést. Mire a nagyok kijönnek, a kicsik még nőhetnek 1-2 hetet. (Utána meg felmagzik a kicsi is, nagy is.)

2023. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de fű közé vetetted?

Egyébként ne ritkidsd majd ha ehető nagyságúak lesznek gyorsan fogy.olyan fejes mint a bolti nem lesz.

2023. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem ritkítja, akkor hogy lenne fejes, centinként? Elnyomják egymást, mind kicsi marad.

Olyan hatalmas nagy fejű nem lesz, az biztos, de rendes fejes lehet, ha minden jól megy. (Mondjuk, a fű miatt lehet, hogy nem lesz.)

2023. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!