Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen elektromos láncfűrészt...

Milyen elektromos láncfűrészt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Évi 4-5 alkalommal lenne használva pár órát, vastagabb faágakhoz. Szóval nem a legstrapabíróbb monstrumra gondolok, de szeretném ha pár évig kiszolgálna.


Illetve mit kell tudni ezekről? Gondolok itt arra, hogy milyen karbantartásra van szükség? Olajozás stb? Éleztetni kell?

Nem tudom, azért kérdezem.


Illetve ha kérhetném akkor pontos típust írjatok.



2023. ápr. 5. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
A legalja kivételével bármi, aminek 12m/s fölötti a láncsebessége. Éles kell legyen a lánc, meg kell tanulni jól csinálni, és pár élezésenként kell egy finom gépi leszabályzás is. Az igazán jó az a jónevű wattokból minél több itt is.
2023. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy Lidl-es Parkside megteszi neked. Az egy viszonylag jobb kínai. Rendszeresen lehet kapni, 1-2 havonta:

[link]

De olcsó fűrészt már feléért is lehet venni a neten, abból kettőt veszel, és jó vagy...

Vannak persze jó fűrészek is, drágán, de szerintem neked az felesleges pénzkidobás.

Van egy olajtartálya, abba láncolajat kell tenni, hogy kenje magát folyamatosan. A belső szerkezetet nem kell olajozni.

A láncot időnként élezni kell, lehet hozzá venni reszelőt. Amennyit te használod, kb. évente egyszer elég elvinni köszörültetni. (Nekem saját köszörűm van, az is Lidl-es, azzal le tudok venni fele annyit is, mint kézi reszelővel szokás...) A köszörű egyformára szabályozza a fogakat.

Pár köszörülés után a mélységhatárolóból is le kell venni, szaküzletben azt is megcsinálják, vagy laposreszelővel te megcsinálod. Netről mindent meg lehet tanulni.

2023. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Aldiban vettem a villanyfűrészt öt éve. Azóta kiválóan visz mindent. Élezni még nem kellett, mert nem találkozott szöggel. Persze már nam az anhűdeéles, majd elviszem láncfűrészeshez élezni. Én nem barkácsolom itthon. Az előző láncfűrészem Bosch volt, harminc évig bírta. Kölcsönadtam, és leégve, szétégett láncvezetővel, életlen lánccal kaptam vissza.


Ja, a titok nyitja a 0W16, vagy a 0W20 Eneos motorolaj. Ez híg, fogy is rendesen, de keni is, soha nem megy tönkre a lánc.


Szóval ahogy előttem írták a Lidl fűrész kiváló. 3 év gari. Ha kap olajat,soha nem megy tönkre. Húszezerből megúszod.

2023. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ha használod 5 éve, akkor az már biztos nem vág annyira, a fa is koptatja. Ha porol, és nem nagy darab forgácsokat hoz ki, akkor már nehezen vág, ami gyilkolja a motort.

Egyszer egy kollégám mondta, hogy már nem visz jól a fűrésze. Mondom, hozd el, megélezem én neked. Hát, a fogak élének kb. 2 mm-es rádiusza volt, és ez az illető még fűrészelt vele... Mondtam neki, ha fordítva teszed fel a láncot, jobban vitte volna. :)

2023. ápr. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem akkora tudomány élezni, hogy pár videó alapján ne lehessen tökéletesen csinálni otthon. A legprofibb kézi élezés után is egyenlőtlenül kopnak a szemek és már az ötödiknél érezni lehet sok esetben, hogy elindul a fűrész az egyik oldalra mindig. Akkor kér egy gépit, ami szintén magától értetődő, kb videókkal tanulható okosság. Nyilván aki egy kést nem élezett még, az tud fura dolgokat csinálni, ha nem figyel és nem is gondolkodik, de józan ész alapjárata ki kell adja.
2023. ápr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki!
2023. ápr. 6. 16:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Piacon vettem egy morétól 16-ért egy új zöld elektromos Flinkét egy szezonra, aztán már öt éve ezzel vágok építési törmeléket. Csillagkerék teljesen kopásmentes, bírja. Csak láncolaj és áram kell bele. Jó vétel volt,
2023. ápr. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Expert márkájú 2000 wattosra esett a választás. Akciósan 23 ezer forint volt. Olaj 2500 ft.


Már kivágtam és felaprítottam vele egy öreg barackfát. Szuperül megy. A vastag gyökeret is vitte mint a vajat.

2023. ápr. 16. 17:05
 9/9 anonim ***** válasza:
A gyökerekkel vigyázni kell, könnyen belenőnek kövek. Én már jártam úgy, hogy kavics volt belenőve, le is vitte az egyik oldali fogak élét.
2023. ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!