Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kellene kikelnie a...

Mikor kellene kikelnie a borsónak vagy megfagyott? Meleg idők voltak akkor, jónak tűnt már a föld is. Lassan 3 hete ültettem Zsuzsi borsót, de még nem látszódik semmi.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 15:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kis helyen kapirgáld meg a földet a sorában, akkor meglátod, hogy "mit csinál"!
2023. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ha pár napon belül nem bújik ki kicsit, akkor megnézem. Köszönöm a tanácsot!

Nem annyira szeretném újraültetni. Nem vetettem el mindet, hogy majd ne egyszerre kelljen szedni, de így nem mertem elvetni a maradékot.

2023. ápr. 10. 16:10
 3/16 anonim ***** válasza:

Most már eszedbe ne jusson elvetni a maradékot. Nézz a naptárra, április van. A Zsuzsi meg hosszú tenyészidejű, vagyis mire virágzana, meleg lesz és a napok hosszúak. (Legfeljebb azért vess egy keveset, hogy saját szemeddel lásd, miért nem szabad áprilisban borsót vetni. :)

Jó időben 3 hét alatt kikel a borsó, de most hideg idő van már vagy 2 hete. Az jó tanács, hogy kapirgáld meg egy kicsit, óvatosan, kézzel, és meglátod, kel-e.

2023. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tavaly április végén vagy május elején ültettem, sok lett belőle. :)
2023. ápr. 10. 16:41
 5/16 anonim ***** válasza:

De tavaly borongós és esős idő jött rá, ami egyáltalán nem jellemző a Kárpát-medencében. A májusi 35 fok gyakoribb.

Nem biztos, hogy élsz te addig, hogy még egyszer ilyen szerencséd legyen.

2023. ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Április-május van a zacskóján ültetési időnek. Szüleimmel mindig április végén vagy május elején vetettük el a többi zöldséggel együtt.

Jövőre más típust próbálok meg valószínűleg.

2023. ápr. 10. 19:16
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, igyekszem fejlődni.
2023. ápr. 10. 19:17
 8/16 anonim ***** válasza:

A borsó hidegtűrő, és azért az elmúlt 3 hétben nem volt végig hideg sem, én is 3 hete vetettem Rajnait, már kint sorol.


De ahogy írta valaki, nem érdemes más Zsuzsut ültetni, nem bírja a júniusban beütő kánikulát. Én a Rajnait is hamarabb szoktam, csak most így sikerült.

2023. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rajnai törpét nem akartam. Pont a méretei miatt. Van egy kicsi babánk, ezért örülök, ha tudok kicsit termelni magunknak a kertben. A kicsi hüvelyekkel nincs kedvem vacakolni. Zsuzsit sokkal gyorsabban tudtam pucolni. Jövőre gazdaboltban majd érdeklődök, hogy milyen típust lenne érdemes vetni. Idén még lesz, amilyen lesz. :)
2023. ápr. 11. 04:54
 10/16 A kérdező kommentje:
Délután jórészt a szomszéd melléképülete miatt árnyékos helyen van a veteményem. Ez esetleg segíthet neki valamit? Öntözéssel vagy valahogy tudok segíteni majd a növénynek, ha melegek lesznek?
2023. ápr. 11. 05:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!