Kezdőoldal » Otthon » Kert » Extrém napfénytűrő növények?

Extrém napfénytűrő növények?

Figyelt kérdés
Milyen virágos növényeket ajánlanátok egy hatodik emeleti balkonba, amit nyáron egész nap tűz a Nap? Tavaly nyáron sajnos minden virágunk elpusztult.

2023. ápr. 13. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék. 5 évig próbálkoztam rengeteg féle növénnyel, de a muskátlin kívül semmi nem volt túl hosszú életű... Közben elköltöztünk, de a problémakör még mindig adott, csak már kerti növény kerestetik.
2023. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kaktuszfélék, muskátli, de elég nagy ládában/cserépben és naponta legalább kétszer alaposan megöntözve.

De a mediterrán füszernövények is bírják megfelelö öntözés mellett.

A legtöbb esetben a gond a vízhiány, kis cserepekben vannak a növények, ami egy óra alatt porszáraz lesz. Ezért megoldás a nagyobb edény, és lehetöleg elég nagy alátétet tenni alájuk, amit este teleöntenek vízzel, reggel pedig újra feltöltik színültig, akkor egész nap van tartalékuk.


Én ilyen módszerrel a legfelsö emeleten, délre nézö erkélyen neveltem paprikát, paradicsomot, nagy - 20 literes fölötti - cserepekben, sok-sok vízzel.

2023. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezt akartam írni, hogy valószínűleg az edény méretével lehetett a baj. Kicsi edényben kevés víz fér el.

A napot sok növény bírja, ha a körülmények jók, azaz megfelelő mennyiségű víz és tápanyag áll rendelkezésre.

Egynyáriak közül pl. verbéna, petúnia, büdöske, lobélia, paprikavirág, rézvirág, vagy egynyáriként is tartható törpedália (ehhez főleg sok föld kell).

Évelők ajánlásához azt kellene tudni, hogy milyen körülmények közt tudod teleltetni őket. (Hőmérséklet, fény, méret.)

Kint az erkélyen is elvan télen - megfelelő méretű cserépben - a törperózsa. És virágzik karácsonyig.

2023. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zowie ***** válasza:
10. emelet, 13 órától folyamatosan tűzi a nap, 2 angyaltrombitám van évek óta, semmi bajuk.
2023. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!