Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akácfa kerítés oszlopokat...

Akácfa kerítés oszlopokat milyen mélyre szükséges leásni ha nem akarok betonozni? Pl. 8x8x200 az oszlop és drótháló kerül rá. Normál, nem ingoványos talajba.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 21. 08:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Oldalt és hátul. Jó ötlet, köszi.
2023. ápr. 21. 13:36
 12/13 anonim ***** válasza:

Én nem kínlódnék fával, mártogatással, kátrányozással, olajozással stb...

úgy, hogy a végén lesz egy 150-es kerítésem amelyik nem állja útját szinte semmilyen élőlénynek.

Amikor már 2.200 Ft.ért lehet 2,40 m. magas betonoszlopot kapni, ami 40 cm-re leásva még mindig 2 méter magas és az életben nem megy tönkre !!!

[link]

2023. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

8 cm az még akácból is macskaszar. Mechanikailag is csak 120-as kerítéshez ajánlanám. Csak akkor jó, ha nem cél, hogy kitartson 20-25 évig. 12 cm a minimum. Az olajozás nem túl sokat ér, mert csak a külső réteget védi, és ha van egy repedés (ami fa esetében nem kizárt...), akkor ott bemegy a gomba. Tehát kell valami magas edény, tele olajjal, és abba beállítva egy hétre az oszlop, 10 cm-rel mélyebben, mint ahogy földbe kerül. Így elég hosszú életű lesz, akár 50 is. De 12 cm-es akác még olaj nélkül is bír általában 30 évet.

Én már tizenvalahány esetben "ültettem" faoszlopokat, és az a tapasztalatom, hogy 150-es kerítéshez az oszlopot 60-65 cm-re kell rakni, ha nem akarom, hogy megdőljön később. Ezért 220-230-ra szoktam vágni az oszlopokat, mert a vezérdrótot ugye nem lehet az oszlop hegyére szögelni, legalább 10 cm fa kell még fölé.

2023. ápr. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!