Kezdőoldal » Otthon » Kert » Otthonra favágásra milyen...

Otthonra favágásra milyen láncfűrészt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Időszakos használatra főleg otthonra szeretnék venni láncfűrészt amivel kályhába tudnám feldarabolni a nagyobb vastagságú ágakat, túskókat, (lehet benzines, és elektromos egyaránt) Köszönöm a hozzáértők segítségét előre is.
2023. ápr. 27. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
A legcombosabb elektromosat, amit találsz. Jónevű lánc kelleni fog rá, és élesen tartva lesz hálásabb. Időnként a gyakori életés természetadta hibái miatt nem árt gépi élezés, ami megint miért ne otthon... Benzinesben ebben az árfekvésben csak szerelgetőset kapsz, annyival nem gyorsabb, hogy megérje játszani. Egyébként létezik SDS plus befogású hasítókúp, és lehet kalodában vagy talajon sokat vágni egyszerre, annyit az elektromos is megbír, csak maradj távol a földtől vagy a vastól! :)
2023. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

ahogy előttem íták...szóval nálam az elektromos vált be, de ezek sem bírják a szöget, meg a földet-sódert.


Csak láncfűrészesnél éleztetem, az a biztos. Az utóbbi, már baromerős láncfűrészem az aldiban vettem húsz ezerért...vág, mint állat, de igényei is vannak...a legjobb minőségű híg motorolajat szereti(Eneos 0W16, 0W20)

Ezek biztosan kennek és hatásosan.

Felesleges a drága stihl benzines. Zajos, sok a macera.

2023. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

még annyit, hogy általában lenézik az osanban, teszkóban kapható olcsó láncfűrészeket, mert biztosan kínai, és az ócska...

Nem rosszak, csak azok sem bírják a szöget, és az olaj hiányát. Azt hiszik jújdejó, megvettem, aztán használjanboldog-boldogtalan...majd visszaviszi,, hogy leégett, és a lánc is..


Kiderült, hogy nem is tudta, olaj is kell bele

2023. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Lánckenőt tegyél bele szerintem
2023. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Az elektromos elég lassan vág, még a legjobbak is, a benzinesekhez képest. Ilyen 14 m/s körüli azért már nem vészesen lassú, de azért a benzineshez képest eléggé.

Viszont halk, és nem kell állítgatni, karburátort szétszedni dugulás miatt, idegeskedni, hogy már megint nem indul. Amint előveszed, azonnal dolgozik.

Nekem egy Lidl-es elektromos van ilyen alkalmi darabolgatásokra. (Mellette mondjuk van benzines is a telkekre, de itthon inkább az elektromost használom, a szomszédokkal való jó viszony kedvéért. Ha egész téli tüzelőt vágnék fel, akkor nyilván nem szórakoznék az elektromossal.)

2023. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egy ilyen pl megfelelő lenne?

[link]

2023. ápr. 27. 15:51
 7/12 A kérdező kommentje:

Vagy még ezt találtam


[link]

2023. ápr. 27. 16:02
 8/12 NTBS ***** válasza:
Inkább elektromos.
2023. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
#3 Azért az nem úgy van hogy veszel egy kínai xart és ha szöget nem vágsz vele akkor örök élet. 20 éve vettem obiban ilyet. Úgy rezonált hogy széthullott menetközben darabokra. 😅 A kalburátor csavarok elállítódtak használat közben a rezgéstől. A karbi tartó csavarok rönktámasz szèthullott. Minden. Aztán egyszer már bese indult és ilyen 20 ezerét akartak élete lehelni bele. Na mondom inkább ne. Vakahol még megvan bevágva a műhelyben az asztal alatt.
2023. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Elektromos flinke.
2023. ápr. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!