Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fákat ajánlanátok a...

Milyen fákat ajánlanátok a kertbe, amelyek nektek sok örömet/boldogságot hoznak?

Figyelt kérdés
Faiskolában megtalálható?

2023. ápr. 28. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Cseresznye, díszkörte, perzsafa, alma, dió, nekem a hárs is.
2023. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
csakis Leylandi...na jó, tiszafa is jó.
2023. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Kérdés mit szeretnél.Diszfákat,vagy hasznos gyümölcsöket.
2023. ápr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Gránátalma, füge, datolyaszilva, kajszicseresznye, indiánbanán stb. én most ilyen különlegesebbeket ültettem, de ezeken kívül még sok minden mást is.
2023. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Kérdésedből az derül ki,nem nagyon vagy jártas a fák ísmeretében.

Talán kezdő is lehetsz.Nem kellene egyből a különlegeseket megvenni,és nem csak az árak miatt.Mert ezek azt hiszem csak bosszúságot okoznának.

Nem hoznák azt ,amit vársz tőlük.

2023. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ezek vannak:

Gyümölcs: Húsos som, eperfa, fanyarka, alma-birs-körte-szilva-stb, az összes gyümölcsfajta. Kedvencem a fanyarka termése, annál finomabb nincsen.


Díszfa: kocsányos tölgy, kislevelű hársfa, korai juhar, kínai galagonya, mongol hárs. Még szeretnék egy magaskőrist is.


Persze utána kell olvasni milyen fa hova hogyan miként érzi jól magát.

2023. ápr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
80%
Díszfának nekem hársfa van. Csodaszép. Gyümölcsfa bármi lehet csak késői virágzású legyen. Szilva jó. Egyszerűbb megvédeni a betegségektől meg a körtét almát is. Cseresznye meggy őszibarack kajszi kerülendő.
2023. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Díszfának magnólia van. Imádom, most már jó 4 méter magas. Jó árnyékot ad. Ha nem szedjük össze a leveleit, a rigók tavasszal szívesen viszik a levél csontvázakat fészkelőanyagnak.

Az aszályt úgy bírja, hogy rendesen alá van mulcsolva.


Kajafának birs. Szépek a virágai, beporzók szeretik. Mi is szeretjük, sülve-főve. Csak pocsék módon drága a piacon.

Fiatal fa, eddig nem volt vele különösebb probléma.


Viszonylag új a kertünkben, úgyhogy tapasztalat az nincs, de nagyon örülök neki: fanyarka, húsos som, egybibés galagonya, gömbhárs. Részben kaja, részben árnyék, részben adjunk már vissza valamit a természetnek (mindegyik madár- és beporzóbarát).

2023. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van nyírfánk és egy csomó gömb juhar. Magnólia, rengeteg tuja (ezt inkább hagyjuk) és egyéb örökzöld. Én az összképbe szerelmes vagyok szerintem konkrétan. A sárguló tujákat leszámítva...
2023. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!