Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vénusz légycsapója növénynél...

Vénusz légycsapója növénynél mi miatt lehet, hogy egy levélre fejlődik kettő csapda?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva, még most tapasztalgatom a nevelgetését, és azt kell mondanom, hogy eddig büszke vagyok magamra, mert nagyon szép a növény, rengeteget foglalkozok vele, és rengeteg cikket olvastam róla több helyről.

Erre a kérdésre már rákérdeztem AI-nál is, ott azt írta, hogy valamilyen hirtelen stressz érhette a növényt, amiatt alakulhatott ki ez az anomália. Angol nyelvű fórumokon pedig ilyesmiről nem volt szó, csak annyi, hogy mennyire ritka ez a dolog..

Jelenleg 2 növésben lévő levelén van 2-2 csapója, és egy kicsit még kisebb hajtásán egy eddig nem éppen átlagosnak tűnő még ki nem fejlett csapója.

Nagyon örülnék, ha valaki tudna a témához tényleges tapasztalattal hozzászólni :)



2023. ápr. 30. 12:04
 1/9 krwkco ***** válasza:

Hogy néz ez ki? Tudnál egy képet linkelni?

Mert általában egy levél két szimmetrikus fele záródik össze csapdaként.

2023. ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link] feltoltes.eu/view.php?filename=551IMG_20230430_122254.jpg


Ne haragudj, nem engedi máshogy a linket innen, a kép szó körül vedd ki a zárójeleket.

2023. ápr. 30. 12:30
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg arra gondolok, hogy amikor elkezdtek hajtani a új levelek, picit fertőzött volt a földje, pici rovarok voltak benne. Valószínűleg pár levele is emiatt lehet picit deformált, de amint észrevettem a problémát, víz alá raktam, ezt szokták erre az esetre ajánlani, azóta nem találkoztam a kis kártevőkkel.
2023. ápr. 30. 12:33
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem véletlenül tiltották ezt a képfeltöltő oldalt, használj tisztességest, pl. imgur.com.
2023. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva soha nem használtam ilyesmit, ezt az egyet ismertem, ne haragudj.
2023. ápr. 30. 12:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy azok kártevők voltak. Lehettek ugróvillások, vagy tőzeglegyek, egyik se okoz kárt. Ami kárt okoz, azt a víz nem fogja elpusztítani.

Szerintem is valami sokk lehetett. Bármilyen okból. Pl. tápanyaghiány, rossz arányú tápoldat (akár ahonnan vetted, és akár a földdel elkövetve), betegség, stb.

A lényege, hogy a rügyben nem tudott rendesen végigmenni a fejlődés, pl. leállt, utána hirtelen újraindult, de akkorra már túl nagy volt, és növekedésnek indult így félkészen.

A szemben lévő levélen látni, hogy két középere van, mintha ketté akart volna válni, két levéllé, csak nem ment végig a folyamat. Mint a sziámi ikreknél.

Pl. szilvánál van az ikerszilva, ezt leggyakrabban az okozza, ha az előző nyár aszályos, és az akkor kialakuló következő évi virágrügyben a virág ketté akar válni, de az aszály miatt a folyamat félúton elakad.

[link]

2023. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy a növényt nem szabad és egyben felesleges is tápoldatozni, mert a gyökerein maximum a vizet tudja felszívni, ugye mocsári növény, nem

a tápanyagdús környezet miatt találta ki magának a rovarevést. Amióta nálam van (kb 2-3 hónapja) pár hetente zsákmányol magának 1-1 legyet, őket szépen meg is emészti, szóval a tápanyag hiányát sem biztos, hogy mondanám lehetőségnek. Kiszáradni sem hagyom soha, desztillált viz van az alatta lévő tálkában.

Viszont nagyon érdekes amit mondasz, nem is tudtam hogy vannak ilyenek :o

2023. ápr. 30. 14:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem aggódnék az osztódás miatt, viszont nagyon fényhiányosnak tűnik, teljesen zöld, nagyra megnőtt saláta-szerű előlevelekkel.

Próbáld legfényesebb helyre rakni, nem "szűrt" fény kell neki ahogy sok helyen állítják, csak hőmérséklettől ne főjön meg és sose száradjon ki.


A kártevőktől jó hogy megszabadultál de én át is ültetném mert általában nem a legjobb a talaj amivel eleve adják. Legjobb esetben tiszta mohatőzeggel adják, amit lazítani kellene valamivel (perlit, nagyszemű kvarchomok), különben idő után rothadásnak indulnak a gyökerek.

2023. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tetőtéri nyugati fekvésű szobám közvetlen ablakában van. Ha épp nem dolgozok, az ablakpárkányra is ki szoktam tenni amikor szép idő van, mert tudom mennyire igényli a fényt. Nem tudom mi lehet a baj :(

Az átültetés tanácsot pedig megfogadom akkor mindenképp!

Nagyon szépen köszönöm!

2023. ápr. 30. 20:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!