Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki ajánlana nekem jó...

Valaki ajánlana nekem jó minőségű kaktuszföldet?

Figyelt kérdés
Az oázisban vásárolt kaktuszföld borzasztóan sok vizet megköt, mást még nem próbáltam. Ti boltban vásárolt kaktuszföldet használtok, vagy magatoknak készítitek otthon?

2023. ápr. 30. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1

Mennyi lehet ennek a pH-ja? Sehol a neten nem találom, még a forgalmazó oldalán se.

2023. ápr. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem találom, de valahol olvastam és mintha 5,5-6,5 között írták volna. De nem merek megesküdni.
2023. ápr. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen a compo sana földet én is láttam, de az összetevőket sehol nem írják ezért nem tudom eldönteni, hogy milyen. Esetleg te használat első?
2023. ápr. 30. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:

3

Ha annyira jó, akkor nem lehet savanyú. A kaktuszok inkább a semleges v. akár enyhén lúgos földet szeretik.

2023. máj. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Compo Sana kaktuszföldhöz szoktam sok perlitet és valamennyi homokot keverni. Haworthiáim és Gasteriáim vannak, nekik ez bevált.


Hivatalos (német) oldal szerint "nem savas" a pH-ja.

2023. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én azt találtam egyébként, hogy 6.1 a ph-ja
2023. máj. 3. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!