Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tafrinat ha nem viszi el a...

Tafrinat ha nem viszi el a Score250, van ra barmi megoldas ?

Figyelt kérdés

2 het alatt 3szor fujtam be a barackfaim es ranezni is faj, annyira fodros az osszes levele.

Tudok barmit tenni ?



2023. máj. 10. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A már megfertőzött leveleket nem gyógyítja meg semmi, profi szerek se léteznek erre. Ezért kell megelőző módon permetezni, már virágzás előtt elkezdve.

De nem volt felesleges teljesen így se a Score, mert a jó idővel együtt elég lesz ahhoz, hogy az új levelek többsége már egészséges lesz. A tafrinásak meg majd lehullanak.

2023. máj. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban az eső után köpönyeg esete, de a fejlődő új levelek már egészségesek lesznek. A lehullott fertőzötteket meg el kell égetni.
2023. máj. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem dolgoztál hiába, mert az a néhány levél ami még épségben van, az a difenokonazolnak (Score, Alfa Solo) köszönheti, hogy megmenekült a tafrinától. Sajnos most megint egy lehűléses, esős néhány nap jön, ami továbbra is kedvez a tafrinának.

Én is éppen a tegnapi szélcsendben fújtam meg Alfa Solo-val a barackjaimat, hogy a tafrina ne tudjon tovaterjedni az ép levelekre.

2023. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!