Kezdőoldal » Otthon » Kert » A meggyfádat mennyire tudtad...

A meggyfádat mennyire tudtad megvédeni a moníliától?

Figyelt kérdés
Sajnos (legalábbis nálunk - Komárom vármegye) a virágzás időszakában szinte minden nap esett az eső, a levegő párás volt). Kétszer tudtam permetezni (Topaz), de ennek ellenére erős a fertőződés - nem csak nálam, hanem környéken mindenhol.

2023. máj. 13. 09:43
A kérdező szavazást indított:
Nem, vagy csak elhanyagolható mértékű a fertőződés
Közepes mértékű a fertőződés
Erőteljes (nagymértékű) a fertőződés
8 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nalam 2. eve doglodik a fa. Elozo evben alig volt termes.

Iden szerintem semmi nem lesz ugy elszaradt az egesz.


Valszeg nalunk is ez a gond. A kornyeken tobbfele us ugyanezt lattam. (Rackeve)

2023. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 mindentudó99 ***** válasza:
Tavaj lement. Idén csak kisebb kár keletkezett. 3 szor permeteztem
2023. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
3x permeteztem, de így se sikerült teljesen megvédeni.
2023. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3-szor permeteztem, teljes mértékben sikerült megvédenem őket.
2023. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
#4 Első alkalommal Chorus-al, második alkalommal Folicur Solo-val, harmadik alkalommal Topas-al.
2023. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

3x permeteztem Folicurral. Először még nyílás előtt, bimbóban (a barackok permetezésénél elszámoltam, és kimaradt), utána nyílás elején, meg fővirágzásban. Egyetlen moníliás hajtás sincs. A sárgabarackokon se. (Ma reggel voltam a gyümölcsösben.)

Mivel nálunk is mindig vagy hideg, vagy szeles, vagy esős volt az idő virágzás idején (Heves megye), ezért rovarok nem jártak, a termékenyülés nem lett jó. Egy gyenge-közepes termés néz ki a meggyeknél, és még ennél is rosszabb a cseresznyéknél.

#5

A szerváltogatás nem jó ötlet. Mivel ha ugyanazzal permetezel rövid időn belül, olyankor az előző permetezésből még van némi maradék a növényben, jobb lesz a hatásfok.

Kérdező:

A Topas-ban nem bízok, egy teljesen másféle szer, moníliára eszembe nem jutna használni, legfeljebb nagyon kedvező időjárás esetén, de nem ilyenkor, mint az idei rémálomba illő tavasz. Lisztharmatra nagyon jó, de hát a lisztharmat egy teljesen másféle gomba, mint a többi, és alapvetően másféle szerek kellenek ellene. Ebben az évben minimum három permetezés kellett volna vele, hogy érjen valamit. Még most is ess neki a fáknak valamivel, mert nálad az ágakban még ott van a monília, és a mostani lehűlés elő is fogja hozni, ez nagyjából biztos.

2023. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#6 Azért jó váltogatni mert így kisebb eséllyel alakul ki rezisztencia
2023. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7

Rezisztencia nem egy használat után alakul ki, hanem több év után. Ilyen egymás utáni használatnál mindig legalább 2x kell ugyanazt használni, de a virágzáskori nagyon gyors ismétlésnél még a 3x-i ugyanaz a legjobb.

2023. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 Lehet hogy igazad van, de mindenesetre nálam sincs egy beteg fa sem, pedig esőből itt sem volt hiány. /Baranya/
2023. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9

Hát nem is azt írtam, hogy váltogatva nem ér semmit, hanem csak hogy kevésbé hatásos.

Valószínűleg jókor permeteztél, odafigyelve, aránylag nagy töménységgel, jó fedettséggel, és talán még tapadásfokozót is használtál.

2023. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!