Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyenkor lehet még gyümölcsfa...

Ilyenkor lehet még gyümölcsfa csemetéket ültetni, átültetni?

Figyelt kérdés

Megörököltem egy nagy kertet, vsnnak gyümölcsfák és össze vissza, főleg a bozótosabb részeken nagyon sok csemete.

Szilva, sárgabarack, meggy csemeték.

Ezeket gondoltam szépen rendezetten beültetni a kertbe.

Ilyenkor még meg lehet ezt tenni?

Mire figyeljek?

Ezek ugye kicsit szívósabbak mint ha valahol vettem volna őket?

Előre köszönöm a hozzáértő, normális válaszokat!



2023. máj. 15. 18:55
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
A meggyet kimenekítheted sok magról kelt meggyfám van. Bőven teremnek. A szilvával sárgabarackal ne foglalkozz azok nemigen teremnek annyit es olyat hogy érdemes legyen foglalkozni velük. Azokból a magról jelt nem igazán jó ne vesződj velük. Ha kicsi a meggy földkabdával most is àtüktetheted. De ha szép gyúmölcsöst akarsz oltványokat vegyél 2500-3000 forint . Hidd el megéri. Sárgabarack őszibarack meggy nagyon kényesek. A kajszi hamar elfagy nekem már 4. ève lefagy. Őszibarack szintén lefagy könnyen de még bagyon fogékony a betegségekre is. A meggy is ilyen. Ha rám hallgatsz ültess szilvát körtét almát . Ezekkel kevesebb a baj szívósabbak.
2023. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mindent átültethetsz, csak a hogyan nem mindegy.


Ásol egy gödröt, ebbe öntesz ötven-hatvan liter (tápos) vizet, majd kiásod a kívánt csemetét úgy, hogy földlabda maradjon rajta.(ez a vizes föld most pont jó) óvatosan, ásóval alányúlva kiemeled, majd az újból vízzel feltöltött gödörbe teszed. Szép óvatosan földet szórsz köré, hagyod iszaposodni. Jövőre szedhetsz pár szemet

2023. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2

Ez így nagyon sovány. Nem fog neki megmaradni ennyitől. Már csak azért se, mert fél köbméter föld nem fog rajta maradni, de még ha rajta maradna, se tudná megemelni.

Én 2 hete ültettem át saját oltványt, nem maradt föld a pár szál meglévő gyökéren, amiket nem tudtam 1 m hosszan kiásni, természetesen. A lényeg az volt, hogy 1 hajtás kivételével mindent eltávolítottam, mert a megmaradt pár szál gyökér ennyit bír eltartani. És utólag iszapoltam be.

Kérdező, most már ne nyúlj hozzájuk.

De ha jól tippelem, ezek sarjadzó fafajták sarjai, és nem is érdemes velük foglalkozni, mert ilyen bozótosodó valamik lesznek 10-20 év múlva, amivel csak a bajod lesz, termés meg nem lesz rajtuk értékelhető.

2023. máj. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!