Kezdőoldal » Otthon » Kert » A cseresznyefam erősen monilia...

Rozs ferenc kérdése:

A cseresznyefam erősen monilias. Ha most erősen visszavágom akkor hoz még az idén elegendő friss hajtást ahhoz, hogy ne menjen tönkre?

Figyelt kérdés

#Monilia visszavágás
2023. máj. 19. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A beteg ágak már elhaltak.Nagy veszteni valód már nincs.
2023. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2023. máj. 19. 18:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem bántanám. Örülni kell minden résznek, ami életben maradt. A gyökereknek nincs bajuk, azok nyomni fogják a hajtást, akár még méteresek is előfordulhatnak. Esetleg nyomj rá még egy felszívódó permetet, hogy a fában még élő monília is elpusztuljon.

A csupasz részeket persze le lehet vágni, az nem lényeg, de ami még él, azt kár lenne.

Persze, ki is lehet vágni az egészet, mert nagyon rossz fajta lehet. Nekem már kb. 40 éve vannak cseresznyéim, de moníliát még nem láttam rajtuk. (Meggyeken igen, de csak 1 fajtán kell rá nagyon figyelni.) (Persze, permetezek rendesen, ahogy kell.)

2023. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!