Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktusz keleti ablakpárkányon?

Kaktusz keleti ablakpárkányon?

Figyelt kérdés
Kinti ablakpárkányon tartom a kaktuszaimat ami kelet felé néz, itt is megfelelően fognak fejlődni, illetve fognak virágot hozni vagy ehhez mindenképpen déli fekvés kellene?:/ Szeretném a lehető legjobbat adni nekik.

2023. máj. 19. 15:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Régóta szerettem volna már kaktuszokat, pár napja szereztem be 5 db-ot, az egyiken már van bimbó, egy másikon van virág is, a másik 3 majd csak sok év múlva fog virágozni mert olyan fajták, a mostani virág/bimbó ami rajtuk van a gyűjtő érdeme eddig akitől beszereztem, de szeretném továbbra is a legjobb körülményeket nyújtani nekik, a teleltetéssel és a többivel tisztában vagyok, egyedül ezzel nem vagyok tisztában hogy a keleti ablakpárkány is megfelelő hely nekik vagy mindenképpen déli fekvés kellene?
2023. máj. 19. 16:13
 2/4 A kérdező kommentje:
Kint vannak, a kinti ablakpárkányon!
2023. máj. 19. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Próba-szerencse. Nemcsak a fény, de a hőmérséklet miatt sem a legszerencsésebb az elhelyezés.
2023. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tökéletes elhelyezés.

Nekem kb. 200 db van épület keleti fala mellett. Kelet felől viszonylag ritkán jön eső. Esőtől egyrészt a szőrös típusúak csapzottak lesznek, másrészt meg a sarat rájuk veri a nagy szemű eső. A jégről ne is beszéljünk. Azt oldd meg, hogy a vihar ne vigye le őket.

Ha hozzáértőtől vetted, akkor biztos mondta, hogy nem kell őket hatalmas cserepekbe ültetni. Ha a cserép akkora, mint a kaktusz teste, az elég még egy évig legalább.

Víz ne álljon meg alattuk 2-3 napnál tovább. (Nyáron ennyit simán bírnak.) Az enyéim virágalátét tálcán vannak, így könnyebb öntözni, annyit öntök alájuk, amennyit fel tudnak venni. Nyáron kb. havonta öntözöm (ha van időm), télen soha. Idén már virágzott vagy 30, a többi későbbi.

2023. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!