Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benzines, hengerkéses fűnyíró...

Benzines, hengerkéses fűnyíró jó lesz térdig érő fű kaszálására?

Figyelt kérdés
1-2 havonta szeretnék kaszálni egy nagyobb területet(kb 1 hektár) hengerkéses fűnyíróval, de sokszor van, hogy térdig érő vagy annál nagyobb a fű. Nem szeretném a füvet semmire sem felhasználni, a legjobb az lenne, ha szétaprítaná az egészet. Most nagyon olcsón hozzá tudnék férni egyhez, másképp nem vennék.
2023. máj. 20. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magas fűhöz tárcsás fűnyíró való.

A hengerkéses folyamatosan nyírt, gondozott gyepekre való.

2023. máj. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jó. Oda fűkasza kell, benzines, még azzal is rá fog menni 1ha-ra a napod.
2023. máj. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1ha-ra nem a napja hanem a hete megy rá, fűkaszával.
2023. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora füvet/gazt legfeljebb fűkaszával tudsz nyírni, de ekkora területre inkább hív valakit aki lekaszálja géppel
2023. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4

Gépet akar venni, azért kérdezi, hogy jó-e a hengerkéses.

Hát igazából az is van kicsitől a nagyig mindenféle, még olyan is, ami 1 hektárral egy óra alatt végez.

De jól írja az első válaszoló, ezek arra valók, hogy a kicsi fűből csináljanak még kisebbet. Mondjuk, ha golfpályát üzemeltetsz. Vagyis, ne vedd meg, amit néztél.

2023. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: értem én, higy gépet akar venni, de még a legerősebb motoros fűkaszával sem fog egyedül letolni tízezer négyzetmétert egy egesz nap alatt sem.

Oda vagy több ember kell több géppel, vagy egy traktoros kaszálás.

2023. máj. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

De ő nem akar motoros fűkaszát. Valamilyen fűnyírót akar (szerintem ráülőst, ezt nem részletezte). Abban pedig létezik olyan, ami megfelelő. Csak nem a kérdezett hengerkéses.

2023. máj. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, egy kisebb traktorkára gondoltam én is.
2023. máj. 23. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!