Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rózsa fekete levélfoltosságra...

Rózsa fekete levélfoltosságra milyen permetszer?

Figyelt kérdés
Saprolt olvastam sok helyen, de neten mindenhol azt írják hogy nem elérhető, a helyi boltban sem találtam, helyette valami Championt kaptam, már többször használtam de semmi.. lassan minden rózsámnak annyi

#rózsa #permetszer #Levélfoltosság
2023. máj. 23. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem vegyszer kell , a környéken permetezések ellenere allandoan lepusztul a termés a fa . Mert korán rügyeztek majd lefagyfak aztán újra meleg most hetekig eső pára .Ez gomba egyeb élősködő tetvek legyek poloskák , a hőingadozasok kiirtják a növenyt . Rózsa tetvei ellen fahamu sem segitett 2 napig vokt tiszfa de mára ellepett mindent .A vegyszeripar (gyógyszergyárak is ) mindenre kinál mérget, semmi haszna , a műtrágya kiégett a talajt , egyre több van hasznalva semmi eredménye .
2023. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így látatlanban valami gombára tippelek.

Ha már beütött a betegség, csak felszívódó szerrel tudsz védekezni. A kontakt szer (mint pl. a Champion) már eső után köpönyeg. Kívülről képez egy védőréteget, mikor már a növény belsejében van a betegség. Mint bezárni az ajtót, mikor már beszaladt az egér, és azt várni, hogy az ajtóbecsukástól majd nem fog megrágni semmit.

Ez elég sok gombaféle ellen jó, megpróbálhatod:

[link]

Kép alapján esetleg többet lehetne mondani.

2023. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!