Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tehetek a haldokló citromf...

Mit tehetek a haldokló citromfámért?

Figyelt kérdés

Kezdő ámde lelkes "kertészkedő" vagyok. Lakásban, erkélyen.

Van egy magról nevelt citromom, ami mára már olyan magas mint én, sok éve velünk van. Nem oltottam be, csak szerettem, gondoztam, sokszor azt ügyetlenül, tudatlanul, mikor elkezdtem nem gondoltam hogy ilyen nagy lesz.

Például az első teleken még nem tudtam hogy a mi lakásunk túl meleg neki, ezért ilyenkor több levele lehullott. Megtaláltuk neki a lépcsőházat, mint tökéletes helyszínt, itt boldogan növögetett is. Majd- kintről illetve fenti- lenti növényekről pajzstetű telepedett rá. Nyaraláskor, külföldi tartózkodáskor pedig más gondozta- ez nem mindig alakult ideálisan.


Jelen: Pajzstetű.. masszívan.. lekezeltem a leveleket- etelt pár nap, visszatértek. Ekkor átültettem, jó új földbe, nagy cserépbe- használtam táprudat ami a tetvek ellen is hat, meg újra letisztítottam az összes levelét. Láttam hogy a gyökere sincs jó állapotban, talán néha volt túlöntözve amiatt.

Szóval azóta pajzstetű visszatért,- még ha nem is annyi, nem is olyan gyorsan mint előtte. De hozzáérésre lehullanak levelek :( egy-egy alkalommal több is.


Nézzem végig, hogy szépen elpusztul? Mit tehetek érte, lehet e megmenteni egy növényt ilyen állapotból?



2023. máj. 28. 12:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Permetezés Spilannal.

Hagy viszonylag szárazon, kevés levéllel úgyse párologtat sokat. Ameddig nem oldódik meg a pajzstetű-probléma, és nem kezd hajtani, addig szerintem nem kellene átültetni. De akkor igen. Ne szedj le túl sok földet a gyökerekről.

2023. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!