Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyomirtót ajánlanátok?

Scream85 kérdése:

Milyen gyomirtót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Olyasmi érdekelne aminek hosszantartó a hatása, nem aranyárban van és hozzá is lehet jutni.

Eddig Fozát 480-at használtam, 2000 Ft volt 1 liter, meg is voltam elégedve a hatásával.

De eddig a környékben még sehol nem tudtam venni.

Ahol pedig online rendelhető lenne mindenhol azt írják hogy ilyen termékeket nem küldenek postával/futárral, szóval csak személyesen lehetne átvenni.


Szóval más terméket kéne vennem ami elérhető is.

Ki milyet használ?


2023. jún. 1. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Az már nagyon régen volt 2000. Már tavaly is 5000 körül adták. Idén meg 6000 körül.

De a Fozát 480 ugyanaz, mint az összes többi glifozát. Ugyanabból van bennük ugyanannyi. És egyiknek sincs hosszan tartó hatása, mindegyik csak addig tart, ameddig kiszórod. A Fozát 480 is. Másnap már a leszórt területre lehet veteményezni, mert csak azokra a növényekre hat, amiknek a zöld részére konkrétan ráment. A frissen kikelő növényekre abszolút nincs hatása a glifozátnak.

Szóval, bemész a legközelebbi gazdaboltba, és a legolcsóbb glifozátot kéred.

Idén Amega néven kaptam meg legolcsóbban. Tavaly utoljára Armo néven, előtte Total és Taifun, azelőtt meg Gladiator néven. Mind ugyanazt tudja. Mivel nem jogvédett, ezért rengeteg cég gyártja. (Ezért is akarják betiltatni a nagy vegyipari konszernek, a veszélyességre hivatkozva, hogy utána ők tudjanak drága jogdíjas gyomirtókat árulni az olcsó és hatékony glifozát helyett.)

2023. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Tömény akkumulátor-sav. Az visz mindent IS.
dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hadd kérdezzem meg: tényleg nem lehet rendesen kimosni a permetezőből? Egy ismerősöm ezt mondta, ő külön permetezőt használ a gyomirtóhoz. Vagy elbomlik a permetezőben egy idő után?
dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne kimosni?? Nincs ebben semmi különlegesség. Csak alaposabban kell kimosni a gépet, mint egy bármilyen egyszerű permet után. (Vagy egyáltalán, ki kell mosni. Én a gyomirtón kívül csak a rezet szoktam a gépből kimosni.) Nehogy kárt okozzon a benne maradt gyomirtó az első fújásnál.

Én úgy szoktam, hogy először 1 l vízzel kiöblítem a tartályt, aztán új vízzel, levett szárral nyomok ki vizet a csövön (mert így gyorsabb), utána visszarakom a szárat, és azt is átöblítem. Aztán leállítom valahová a szárat leszedve, hogy kifolyjon belőle a permetes víz, a tartályt a benne maradt vízzel meglötykölöm és megint kiöntöm belőle a vizet, utána még a belső rendszerben lévő vizet kipumpálom.

Több idő volt leírni, mint megcsinálni...

Ami még így is a permetezőben maradt, az már olyan jelentéktelen mennyiség, hogy a legérzékenyebb növényt se tudja károsítani, sőt még ennek a százszorosa se tudná károsítani. Ha újból permetet teszek a gépbe, az a víz teljesen fel fogja hígítani a falakon maradt, amúgy is teljesen híg szert.

(És 2 m-es szárat használok mindenhez, mert így egyrészt nem a lábamat permetezem, másrészt meg nem kell mindent összemásznom, hanem 3 m szélességet vagy még többet is viszek egyszerre.)

Csak azért szoktak egyesek külön gépet venni a gyomirtóhoz, hogy egyáltalán ne kelljen mosogatni. Nem egy borzasztó drága dolog, 5-6 E-ért még most is ki lehet fogni pl. Tesco akcióban a 16 l-est.

dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!