Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertészek figyelem! MI baja...

Kertészek figyelem! MI baja van a rozmaringomnak?

Figyelt kérdés

2 hete vettem egy új nagyobb cserepes rozmaringot kertészetből, ez már a 2. alkalom.

Betartottam megint az összes utasítást a kertészetben dolgozóktól és az interneten olvasottakat.

- 8-10 naponta kell öntözni és szóltak hogy ha hazaviszem locsoljam meg, mert ideje.

- Nem hagyok alatta álló vizet

- Nem változtatgatom a helyét, szereti az állandoságot.

- Mivel csak cserepes, nem éri egész napos tűző napsütés, csak délelőtt 10-11 óráig

- Szelcsendes helyen van

-stb.stb.


Szerettem volna kiültetni ha kicsit nagyobb és ott az ideje, de nem jutok el odáig mert félszárad.

Az előző rozmaring oldalról, ez pedig alulról kezdett el felszáradni. Nem tudom mi lehet a baja.

Aki tud segíteni az írjon kérem.

Fényképet csatolok


[link]

[link]



2023. jún. 2. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen melegben szerintem sok a 8-10 nap. A cserép és a növény arányát tekintve, szerintem 4-5 nap lett volna az ideális. (Most így kevés levéllel már inkább 7 nap.) Nem a naptárt kell figyelni, hanem a talaj állapotát.

Nézted közben a földjét, hogy nem száraz még túlságosan?

Nem állítom, hogy biztosan kiszáradás, de az is így néz ki, az öreg levelek száradnak le először.

De ha kiülteted, akkor legalább ez a rész letudva, kiültetve nyáron többet bír. Csak agyonöntözni nem szabad kint se.

2023. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vízhiánytól száradnak a levelei. Öntözd gyakrabban. Nehéz megmondani, milyen gyakorisággal, de magad is látod, hogy száraz a földje és nemcsak a felső 1 cm, hanem lejjebb is (csinálj ennek kivizsgálására egy lyukat, aztán ha megállapítottad a szárazság (nedvesség) fokát, újra takard be.

Legjobb, ha a cseréptartóba öntesz vizet, hadd szívja fel alulról, amennyi kell neki. A megmaradó (nem felszívott) vizet öntsd ki.

2023. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Néztem persze a földjét, sőt az elsőt vissza is vittem hogy mi a baja, és azt mondták túlöntöztem és az interneten is azt olvastam hogy alulról szárad fel, ha túl van öntozve, és felülről szárad lefelé, ha tényleg kiszárad.

Most próbáltam tényleg nem túlöntözni, és figyelni, mert mondták hogy ennek vízáteresztő földje van, hogy ne álljon meg a víz a gyökér körül mert ugye ez okozza elvileg a képen látható állapotot, és hogy jobban szellőzik a talaj.

Amikor elhoztam rá 3 napra, már így nézett ki.. Konkrétan a szemem előtt sorvadt el :(

Megint átvertek vagy mi a gond? A legegészségesebb cserepet választottam ki, az első 6000ft, a második már 6500ft-ba került.. De már régóta szeretnék rozmaringot a kertemben, most akkor vegyek még egyet, hátha az kibirja? :(

2023. jún. 2. 21:03
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Mennyibe? Úristen. Képes voltál rá ennyit kiadni olyasmire, aminek az életben tartására nem vagy felkészülve? Én ilyesmi növényeket 6-800 Ft-ért szoktam adni. Oké, nem hatalmasak, de egészségesek és életképesek. Aki akarja, ezeket is ki tudja nyírni, aki meg életben akarja tartani, azoknál meg megnő őszre.

Ültesd ki ezt a tiédet ahogy van, és kész. Kiültetve a környező talajból is tud felvenni vizet. Ha nem esik, akkor hetente öntözd meg bőségesen.

Írod, hogy laza talajban van. Ez még inkább valószínűsíti a kiszáradást. Mert nem csak a növény fogyasztja a vizet, hanem maga a talaj is párologtat.

Ilyen formában könnyebben is fog megeredni a kertben, mint ha nem száradt volna le az alja. Mert úgy túl sok a párologtató része. Ezért érdemesebb kisebb növényt venni kiültetésre, ha nem vagy egészen profi.

2023. jún. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt csemegézz a megoldások felől:

[link]

2023. jún. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kívánja a szabadföldet.
2023. jún. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!