Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire rovar barát az udvarod?

Mennyire rovar barát az udvarod?

Figyelt kérdés

2023. jún. 8. 11:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát el nem zavarom őket.Mitől lenne bogár barát?
2023. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem rovar barát udvar: [link]

Rovar barát udvar: [link]


Itt egy cikk: [link]

2023. jún. 8. 13:52
 3/20 anonim ***** válasza:
55%

Van ebben a nem túl nagy országban kb. 1 millió hektár gondozatlan terület, 2 millió hektár erdő, 3/4 millió hektár gyep, plusz még a gyümölcsösök, szántók, egyéb mezőgazdasági területek, ezekből is félmilliárd hektárnál több. A rovaroknak tehát bőven van hol randalírozni. Miért pont az én kertemet kellene nekik felajánlani? Ahhoz már nagyon debilnek kellene lennem.

Nálam nincs hetente nyírott gyep (kevés fű van, azt kb. havonta kaszálom, mikor már nehéz megtalálni közte a kutyaszart), meg van rengeteg virág. De azok nem a rovarok kedvéért, hanem az én kedvemért. Bármit elborít a levéltetű, lepkekabóca, liszteske, stb., már gyilkolom is őket halomra. Ha nem tenném, akkor virágok se lennének.

2023. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Kukacbarát az jó??

Az összes gyümölcsfámon mostanában ez terem, pedig voltak permetezve többször is.

2023. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 L.. István ***** válasza:
100%
Az enyém az, van, ahol derékig ér a gaz.
2023. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A gaz nem éppen egyenlő azzal, amit küldtem.

#3: a gyümölcsösök és a termőföldek sem alkalmasak a rovaroknak.

"Bármit elborít a levéltetű, lepkekabóca, liszteske, stb., már gyilkolom is őket halomra." Ezt nem értem. Ezektől katicákkal meg lehet szabadulni.

2023. jún. 8. 18:24
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
Abszolút rovarbarát az udvarom, még "darázsgarázsom" is van.
2023. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

6

"a gyümölcsösök és a termőföldek sem alkalmasak a rovaroknak"

Sokat jártál már gyümölcsösökben és termőföldeken? Mert én igen. És az helyzet, hogy szó szerint HEMZSEGNEK ott a mindenféle rovarok. Rengeteg típusban és méretben. Ami meg mégse, az ott hemzseg a többi több millió hektáron.


"Ezektől katicákkal meg lehet szabadulni."

Ilyent se ír le az, aki akár a legkisebb mértékig ért a rovarokhoz.

Egy rózsabokron van mondjuk 1000 levéltetű, ebből a katicák megesznek 50-et. Jó esetben 100-at. A többi meg tönkreteszi a rózsát, és kéthetente megduplázódik a számuk. Ez a valóság. Ha te is figyelgeted a katicák munkálkodását vagy 40+ éven keresztül, ahogy én, majd te is tudni fogod, és nem írsz hülyeségeket.

Gondolod, hogy a mezőgazdászok milliókat költenének levéltetű elleni szerekre, ha elegendő lenne a katicák, fátyolkák, stb. predátor rovarok működése?


Sajnos, az a helyzet, hogy aki nem érti a természet működését, mert semmi gyakorlati tapasztalta nincs, az bármi hülyeséget beszop, amit a neten írnak olyanok, akik hozzá hasonlóan nem értenek a természet működéséhez, de pénzt kapnak minden kattintás után, ezért képesek bármi hajmeresztő baromságot leírni, amit az idealista hozzánemértők szívesen olvasnak.

2023. jún. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Mattias ***** válasza:
100%
8- nak. Kínában dolgozott tanácsadóként a mezőgazdaságban? Ott kiírtották a méheket és verebeket pl, nem számoltak a következményekkel. Pont a hasonlóan gondolkodó emberek miatt nincs egyensúly. Lehet biodiverzitás a kertedben, ha 20 méterrel arébb valaki permetez (ráadásul rózsát, nem haszonnövényt). Sem a rovar, sem a permet nem áll meg a telekhatáron. Nálunk nincs ez szerencsére, és permet nélkül intézik pl a katicák a tetveket, simán megoldják. Abban igaza van egyébként, hogy monokultúrás mezőgazdasági termelést nem lehet növényvédő szerek nélkül kivitelezni, a jelen társadalmi működésben pedig máshogy élelmiszert megtermelni. Attól ez még rossz, de valós.
2023. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én voltam Kaliforniában a narancsvidéken. Olyan szinten monokultúra van, hogy se fűszál, se rovar, se madár. Még légy sincs! csak a szél zúg. Egyszerűen semmi nincs az adott kultúrnövényen kívül.

Egészen extrém élmény annak, aki a magyar mezőgazdasághoz sokott.

2023. jún. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!