Kezdőoldal » Otthon » Kert » Április első napjaiban ültette...

Április első napjaiban ültettem fehérrépát... Még csak nagyon kevés bújt ki belőle. Lehet még abból valami?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem az előző éveken is nagyon nehezen bújt ki...

Aztán mégis a végére lett belőle jól.


2023. jún. 8. 17:29
 1/4 A kérdező kommentje:

Lehet hogy most még az eddigieknél is mélyebbre raktam a magokat...

Lehet hogy azért mutatkozik nehezen?

2023. jún. 8. 17:30
 2/4 A kérdező kommentje:
Az is igaz hogy nagyon ritkásan szórtam a magokat hogy nem nagyon kelljen ritkítani.. mert tavaly nagyon sűrű lett és nem ritkította és csak picike répák lettek
2023. jún. 8. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami eddig nem jött elő, az már legfeljebb Amerikában fog kikelni, ha elég mélyre raktad hozzá... Túl nagy mélységről nem tud kibújni, mert nincs ehhez elég anyag a magban. Száraz tavasz esetén van esélye a nagyon késői kelésnek, ha egyáltalán nem ázik át rendesen a mag, hanem szárazon elfekszik. De ilyen nedves tavaszon vagy kikel, vagy elpusztul.

Mivel biztos nem hektárszámra ültetted, ezért az a jó módszer, hogy a kelleténél legalább kétszer sűrűbbre szórod, aztán kiegyeled. Ilyen apró magnál esélytelen, hogy mindegyik csíraképes legyen, ráadásul megfelelő körülmények közé is kerüljön, és kikeljen.

(A válasz szempontjából mindegy, hogy fehérrépán padlizsánt vagy petrezselymet értesz, mert az ország negyedében egyiket hívják úgy, a másik negyedében a másikat, a maradék két negyedében meg egyiket se.)

2023. jún. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2023. jún. 8. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!