Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyhogy nem találok leírást...

Hogyhogy nem találok leírást ilyen tünetről, ami a cukkinimen már tavaly is megjelent?

Figyelt kérdés
A szép, hatalmas, sötétzöld levelek egyszercsak elkezdenek behajolni a fonák felé, megkeményednek, aztán tönkre is megy a bokor. Később mintha vírusos tüneteket mutatna.
2023. jún. 16. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez hervadás lehet, gomba 🍄 okozza.

Sclerotinia sclerotiorum vagy

Fusarium oxysporum



Gombás betegségek:


Lisztharmat


Szürkepenész


Sclerotinia hervadás


Hervadás



Állati kártevők:


Uborka levéltetvek


Aknázómolyok


Pókháló atkák


tripszek, rojtos szárnyú molyok


Fehérlegy



Baktériumfertőzések és virológia:


Bakteriális lágyrothadás


Szögletes levélfoltosság


Uborka-mozaikvírus

2023. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen hervadás az, amikor a levél megkeményedik. Ez vagy túltáplálás lehet, vagy bórhiány. Nem tudom, mit tegyek. Azt hiszem semmit. Várok. Kaptam palántát, azt sürgősen elültetem.
2023. jún. 16. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Majd ha előfordul, akkor mutass fotókat, hátha úgy ismerős lesz. A leírás alapján szerintem nem vírus.

A cukkinire jellemző vírus így néz ki levél, ha már erős a fertőzés:

[link]

Így meg a termésen:

[link]

2023. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=jg8Io_9jCx4

Ebből a videóból megtudtam: Ca-hiány, vagy hőmérsékletingadozás. Szerintem mindkettő. Minden esetre uborkán nem így néz ki, soha rá nem jöttem volna.

2023. jún. 17. 10:24
 5/5 A kérdező kommentje:
Akarom mondani, nem így szokott kinézni, mert a hajtásvégekhez közel, a kis leveleken jelentkezett és be is fejeződött a főszál növekedése. Talán hihetek neki, mert a cukkini hasonlóan néz ki. A Ca semmiképpen nem árt.
2023. jún. 17. 14:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!