Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyómölcsfák sebkezelésére mi...

Gyómölcsfák sebkezelésére mi a legjobb termék?

Figyelt kérdés

2023. jún. 16. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Sebkezelő viasz.
2023. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 L.. István ***** válasza:

Jóapám egyszerűen olajfestéket használt és mindig működött. Én ezt, de de lehet, hogy festékezni fogok én is.


[link]

2023. jún. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fagél. Rugalmas, időjárásálló, két évig vagy tovább is rajta marad.

A viasz elég gyorsan lepereg, némelyik festékből meg káros anyagot tud felvenni a fa.

A festék arra való a fáknál, hogy a vastagabb száraz csonkot lekezeljük vele, és ne tudjon onnan elindulni a korhadás. De sebkezelőnek nem jó.

Nyáron nem jellemző a sebzésen behatoló baktérium, ezek inkább hidegkedvelőek. Másrészt meg nyáron olyan gyorsan beszárad a seb, hogy betegségnek nincs esélye. Ezért ilyenkor nem kell sebkezelőt használni. Hűvös időben érdemes. Ha vastag ágat vágsz le nyáron, akkor ősszel kend le festékkel.

2023. jún. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezeknél sokkal jobb a Biocera, az is sebkezelő, méhviasz tartalmú. Íme: [link]

Ezt láthatjuk a közterületi parkokban is, olyan szép piros, amikor bekenik vele.

2023. jún. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az egy kalap szar. Elég gyorsan lepereg, gyorsan fogy, mert vékonyan nem lehet kenni, az alkoholtartalma miatt oltáshoz nem alkalmas, stb. Vagy 20 éve én is azt vettem pár évig, de aztán rájöttem, hogy létezik Fagél is, azóta azt használom.
2023. jún. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös: az én tapasztalataim éppen ellenkezőek, a Fagél nem az igazi, a Biocera viszont tartós és remek (jó vastagon kell kenni).

Amúgy a Főkert is azt használja, látszik a fákon, amikor bekenik, mert az az egy piros.

2023. jún. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!