Kezdőoldal » Otthon » Kert » Glifozátos gyomírtó csak...

Glifozátos gyomírtó csak gyomot írt? Van olyan hasznos növényünk, aminek szintén árt és óvatosnak kell lenni vele?

Figyelt kérdés
2023. jún. 18. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
MINDENT írt!
2023. jún. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem "írt", hanem irt. Rövid i-vel.
2023. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden létező növényre hat, aminek a zöld részére rámegy. 5-6 méteres bozótokat is szoktam kiirtani vele, mikor átmásznak az én földemre a szomszédos elhagyott telkekről.

És ha permetezel, az apró szemcséket, amiket nem is látsz, rásodorja a szél a hasznos növényekre. Szóval, vagy ellenszélben kell permetezni, vagy fóliával letakarni azt, amit meg akarsz hagyni. Permetezni kis nyomással kell, hogy ne porlasszon annyira, nagyobb szemcsék kevésbé szállnak messzire.

Kis növényeknél még az is működik, hogy nagy töménységű szerrel, ecsettel kened le, egy deszkadarabnak nyomva.

2023. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A glifozat egy levelen keresztul felszivodo hatoanyag amely a gyokerekbe hatolva elpusztitja a novenyt. Ha nincs zold felulet nem okoz kart. Fontos feltetel hogy erintkezni kell a levellel azaz vastag porreteg, viaszos felulet megakadalyozgatja a hatast, de pl detergens hasznalatakor vagy intenziv fiatalkori novekedesben levo novenynel a hatas eroteljesebb. Fenyoknel pl hajtas megindulqsig hasznalhato.
2023. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:
Mindent irt elvileg. De 2% tömènyésgben én így használom nem hat az apró levelű csalánra borostyánra folyófűre.
2023. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!