Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fix befűzős damilfejet fűkaszá...

Fix befűzős damilfejet fűkaszához,használ valaki?

Figyelt kérdés
Láttam a neten, hogy létezik ilyesmi aluminiumból. Leírása szerint 3mm-es jó minőségű damil kell hozzá. Olyan emberek véleményét várom akik dolgoztak/dolgoznak ilyen fejjel. Minőség illetve megbízhatóság érdekelne. Valamint, hogy érdemes e vásárolni ilyesmit? Köszönöm!

2023. jún. 19. 06:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolt a költő? Valami ilyesmire?

[link]

[link]

Aki ilyesmit vett, az valószínűleg szégyelli magát, és nem válaszol...

Aki egy kicsit is tapasztalt a fűkasza-témában, az tudja, hogy minden damil, a legdrágább is, folyamatosan szakad, kopik.

Tehát ami fix, nem lehet utánállítani, az legfeljebb szegélynyírásra jó, pár szál ellenkező füvet levágni. Mert ha hosszabb távon betont, vagy akár csak kemény földet ér a damil, akkor elkopik, és máris új szálakat kell befűzni. Rendes fűkaszálásnál úgy percenként kellene leállni és befűzni.

2023. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam. Köszönöm a megerősítést! Hasonlóképp gondolom én is! Több mint 15 éve fűkaszálok de volt olyan aki vitatkozott velem hogy, ez a fix befűzős fej sokkal jobb mint a többi. Mondom rá kérdezek, hogy ki hogyan gondolja. Még az is megfordult a fejemben, hogy veszek egyet ha tényleg olyan jó. Na ugye ez annak köszönhető, hogy egy hülye istenítette. Köszi! 😁
2023. jún. 19. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó, ha nem megy a feltekerés a géniusznak, mert hát ugye bonyolult dolog az, néha visszafele sikerül, néha összesül mikor ökörbarom módon pörgeti terheletlenül, néha letörik tőből mikor állandóan túl sokat fog a gazosból, késsel meg egyszer vágta herén a kavics, azóta marad a fix damilfej... Esetleg még a bowdenező állatok vehetik hasznát.
2023. jún. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, gondolom nagyon ért hozzá aztán mondja a hülyeséget. Mondjuk én is hülye vagyok, hogy elgondolkoztam rajta. De látod a hülye emberek néha annyira meggyőzőek tudnak lenni, hogy a normális embernek bele beszélik a fejébe a baromságot. Meg persze a piac is elég fura ezen a téren! Fűkaszára láncos fej, meg drótkefés... hát el vannak vadulva az biztos.
2023. jún. 20. 06:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lenne rossz egyébként valami sokkal kopásállóbb dolog, azért ez így elég durva adag mikroműanyag évről-évre. Csak hát ugye az alternatív megoldások terjesztőit is pont ugyanolyan üzleti érdekek vezetik, mint a fogyóeszköz gyártókat, csak lecserélik a fogyatkozást pl arra, hogy illegális cuccokat forgalmaznak alternatív helyeken. A láncossal egyébként a legfőbb gond, hogy szar. Az erdőirtós rövidszárú Stihl majdnem 4 lóereje elég lenne rendesen megforgatni, és úgy már az első napokban meg lehetne érezni, miért nem gyártják létező nevek alatt... És a fix damilos fej még így se találja a helyét sehol. :)
2023. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen valóban jól látod! De ugye mindennel így van a mai világban! A láncosat láttam videókon, de nem nyerte el a tetszésemet. Még nagyon sokszor a sima damil is veszélyes nem még ez a láncos. Meg szerintem rövid időn belül tönkre is tenné a csapágyazást. Ez a fix fejes meg ugye egy nagy át cseszés. Köszi a választ! 😁
2023. jún. 22. 17:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!