Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyenfajta pozsgásnövénynek...

Ilyenfajta pozsgásnövénynek milyen föld kell? Van aki tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés

[link]

Hasonló növényem van csak az enyém elég ramatyul néz ki. Azt hittem gyorsan elkezdett nőni, de rájöttem, hogy csak megnyúltak a levelei és most egy kis bemélyedés is észrevehető néhány levélen. Milyen földbe kéne ültetni? Hogyan kéne öntözni?



2023. jún. 21. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pár napja volt egy rövid videóban: fele virágföld-fele meg perlit. de olvastam ahol ezt homokkal, apró kavicsokkal helyettesítették, hogy jó legyen a vízáteresztő képessége.

de itt egy cikk a pozsgásokról, ebben is benne van:

[link]

2023. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai kövirózsa.

Ezeknek fény kell. Azért nyurgulnak az új levelei, mert nem kap elég fényt.


Föld: kaktuszföld + perlit. Nálam Compo márkájú + 20% perlit. (Ha ennél tömörebb földet használsz, több perlit kell bele).

Lehetőleg cserép cserép.


Öntözés helytől, földtől, fénytől függően. Alapvetően bőségesen, de ritkán. A víz járja át a földjét, viszont rögtön öntsd is le róla a felesleget - nem bírja, ha vízben áll a gyökere.

2023. jún. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg kövirózsám van az udvaron és bent cserépben is. Mindig általános virágföldbe ültetem, nagyon jó tűrőképességű növények.

Ha benti, akkor kb. muszáj fényes helyen tartani, pl. egy napos ablakpárkányban, imádják. Nálam akkor haldokolnak, ha polcon vannak, nem éri őket közvetlen napfény.

Nagyon ritkán kell locsolni, akkor is csak löttyinteni egy kis vizet és ha már sokan vannak egy cserépben, akkor egy kicsit érdemes lazítani, szétültetni őket.

2023. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Echeveria néven tudsz rákeresni.

Jól írják, a sötét hely miatt nyúlik. Meg valószínűleg túl nagy cserépben tartod, és túlöntözöd.

Meleg szobában csak nyáron tudod tartani, és ott is csak ablakban. Én havonta szoktam öntözni a többi párszáz pozsgással együtt (és virágzanak meg fejlődnek, tehát jól érzik magukat), de lehetne 2 hetente is. A lényeg, hogy nagyon sok vizet tegyél rá, amennyi felvesz a cserép, de csak ritkán. Erre vannak kitalálva, mint minden pozsgás növény.

Télre kell neki valami hűvös, de világos hely, mert ha a téli rövid és sötét nappalok meleggel párosulnak, abból megnyúlás lesz még ablakban is. Télen nem szoktam öntözni, de hát nálam néha csak 5 fok van a telelőben. 15 fokon néha kell egy kicsit.

Kicsi cserépbe tedd, ahol könnyen kiszárad a földje, így nehezebben rohad ki.

Lazának kell lenni a földjének nagyjából, de nem igényel semmi különleges dolgot. Ha eleve laza általános virágföldet használsz (pl. Florimo), és nem eltúlzott méretű a cserép, akkor minden egyéb hozzákevert dolog nélkül is elvan. De ha tudsz folyami sódert szerezni, és azt keversz hozzá, akkor tökéletes lesz. (Bányászott sóder nem jó, mert gyakran meszes kémhatású, és nem tudod megmérni, hogy jó-e.)

A kertészeti perlittel az a baj, hogy nincs súlya, és könnyen felborul a cserép.

2023. jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!