Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta szoba növény ez?

Milyen fajta szoba növény ez?

Figyelt kérdés

Örökség részeként maradt nálam, anyám nevelte de nekem fogalmam sincs mi ez illetve mi baja lehet.. Ebben kellene a segítségetek. Régebben is nézett ki hasonlóan de aztán helyreállt magától de most nem akar javulni az állapota. Régebben azt mondták nekem, hogy ez egy kaktusz féle és havi 1x locsoljam. Annyi kiegészítés, hogy 8-10 éves lehet.

Képek:

[link]

[link]

[link]



2023. jún. 21. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Rothad az alja. Lehet túlöntözés (a kaktusz alulról sem szabad áztatni), gomba..

A rodhadt rész mindig le kell vágni mert az már nem jön helyre.

Az hogy ledugva a földbe kigyökerezik e azt nem tudom, de szokták mondani hogy ha levágsz belőle (ebben az esetben félbevágod, és a fennti beteg sárga részeket is levágod), és pár napig egy hétig kinnt hagyod akkor lesz a levágott részén egy réteg, és le lehet dugni a földbe és várni hogy gyökeret eresszen. De lehet hogy ez csak legenda. Mindenesetre semmit nem veszíthetsz mert ha semmit nem csinálsz akkor gyorsan szétterjed a rothadás.

Ja igen és azt amivel vágsz fertőtlenítsd le utána, mert átterjesztheted a fertőzést más növényekre.

2023. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg az alját, kézzel megnyomva, hogy puha-e. Ha igen, akkor a zöld részen elvágod, a héját körben egy kicsit (45 fokban meghegyezve) levágod, és beleállítod valami üres edényben két hétre, hogy beforrjon. A tetejéről a beteg részeket is levághatod. Utána beülteted egy valamivel kisebb cserépbe, és öntözöd 2-3 hetente, a meleg miatt ilyen gyakran.

Nagyon fényigényes, nálad meg talán sötétben van.

Nyáron világosban tartod, havonta egyszer bőségesen megöntözve, télre meg keresel hűvös helyet, és nem öntözöd.

2023. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igyekszem minnél többet napon tartani. Akkor zöld puha résznél 45 fokban elvágom és egy üres edénybe rakom majd 2 hét múlva elültetem. Remélem értettem a dolog, sajnos növények téren nagyon kicsi a tapasztalatom.. köszönöm a segítséget!
2023. jún. 22. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem úgy. :)

Merőlegesen vágod el, aztán mint a ceruzát, meghegyezed a vágási felülethez képest 30-45 fokban. A hegyező vágás a merőleges vágási felülethez képest úgy helyezkedjen el, hogy az eredeti átmérő fele maradjon meg a merőlegesből. (Tehát úgy nézzen ki, mintha a meghegyezett hagyományos grafitceruzáról a hegyezett farész felét levágnád.)

Erre azért van szükség, mert a belső rész beszárad, a héj pedig marad nagyjából ilyen. Tehát ha a vágás beszárad, akkor a felület homorú lesz, nehezebben gyökerezik. Ez minden kaktuszra igaz, vastagokra is.

2023. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Kaktusznak való tápoldat mehet neki vagy teljesen fölösleges? (Miután legyökerezett)
2023. jún. 22. 12:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha virágföldet használsz, abban lesz egy évre való tápanyag. Majd utána mehet a kaktusztápoldat.
2023. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!