Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudom a tuját dogványozással...

Tudom a tuját dogványozással szaporítani?

Figyelt kérdés
Az egyik tuja elszaradt a ház előtt a sövényben. Gondoltam a másikból levágok egy darabot es dugvanyozással szaporitom. Szerintetek lehet?

2023. jún. 25. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,de ez fiatal hajtás,ág vég legyen.A talaj mindig nedves legyen.
2023. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

lehet, de reménytelen. Nálam nem akar nőni, pdig locsolom is.


Cserépben vegyél egy szépet(ne keleti tuját) vagy konténerben a Leylandit...ez utóbbi nagyon megéri.

2023. jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Mind elszárad országszerte. Nézz csak körül. Felesleges már velük szenvedni. Nekem 1 kivétellwl mind a kazánban végezte.
2023. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vennék, de az a baj hogy sok fajta van, és nekem egy sövényem van amiből 1 db elszáradt, es nem tudom milyen fajta
2023. jún. 25. 18:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ilyenkor lehet-e még. Én tavasszal szoktam.

A legelső, amit dugványoztam, talán 8 m magas lenne, ha nem kellene mindig levágni a tetejét az utcai vezetékek miatt.

Tavasszal elég könnyen legyökeresedik, régebben eladásra is neveltem pár darabot.

Vágok egy 20-25 centis ágat. A hegyén hagyok akkora leveles lapot, mint egy közepes női tenyér fele.

Van olyan helyem, ahová csak kora reggel süt a nap, később már nem, de amúgy világos, mert északról nyitott. Itt felások egy darabot jó mélyen, és a dugványokat leszurkálom vagy 15 cm-re. Beiszapolom. Teszek mindegyikre egy rossz befőttes üveget. Száraz időben locsolom. (Nem viszem túlzásba, a földfelszínnek nem kell nedvesnek lenni.) Jó években 100%-ban gyökeresednek.

De sövénybe tényleg érdemesebb lenne nagyobbat venni, hogy hamarabb megnőjön. Viszel a faiskolába egy ágat, plusz tableten pár fotót, és megkérdezed, melyik lenne jó. Az se akkora baj, ha nem pont olyan. Amit most dugványozol, az is csak 15 év múlva lesz olyasmi.

2023. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
15 év? Normalba max 2 év alatt meg kell hogy nöljön legalább térdig.
2023. jún. 26. 15:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!