Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem egy Ruris DAC 330...

Vettem egy Ruris DAC 330 fűkaszát. Milyen olajat és mennyit rakjak 1 liter benzinbe?

Figyelt kérdés
Elsősorban az a kérdésem, hogy vannak e valakinek személyes tapasztalatai a fűkaszával, másodsorban milyen olajat és mennyit rakjak bele? A géppel sajnos stihl ásványi olajat kaptam, amiből már használtam el egy 70 milit. A könyv 25:1 keverési arányt ír, de azt tapasztaltam, hogy annyi olajjal hidegen nehezebben indul. 40:1 keverési arány jobb lenne? Lesz valami baja attól a 100 mili ásványi olajtól?

2023. jún. 28. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:

4 liter benzinhez 1 deci olaj


Ez a standard

olajnak a MOl 2T garden-t ajánlom

2023. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A géppel kapcsolatban nincs valami tapasztalatod?
2023. jún. 28. 17:14
 3/9 anonim ***** válasza:

a gépet nem ismerem. ha nem kinai akkor valószínüleg jó lesz az sokáig, csak oda kell rá figyelni,karbantartani


Én a a fűkaszában a husqawarna az amit igazán preferálok


Az a starapa használat esetén is bírja 10-20 évig

2023. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez ilyen hobbi használatra lenne, van egy nem túl nagy méretű telek. Igazából román gyártmány, japán motros. Akkor ha elhasználom ezt a kis ásványi olajat ettől még nem lehet baja?
2023. jún. 28. 17:33
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és egy közel 100 ezer forintos kaszáról beszélünk
2023. jún. 28. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:

a gyárilag hozzá adott olajtól baja biztos hoyg nem lesz


Ha román akkor tuti jobb mintha kinai lenne


Szerintem az nem lehet rossz masina

De majd kiderül ha használod legalább 1 évig, majd akkor kiderül hogy bírja a strapát

2023. jún. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a motorblokkon megtalálod a cimkét,amin olvasható a gyártó ország neve,valószínű,hogy Japán.25 ös keverékkel működő motorokat nem gyártanak ott,ahol már csúcs technológia van .De a kezelési könyvet is elírhatták.

Olyan komolyan veszitek ezt az olaj kérdést,mintha Volvóba kellene .

Tegyél bele 40 es keveréket,a berántót sem kell gyorsan cserélni.

2023. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen japán motoros. Khumma vagy mi a gyász. Amúgy minden fűkaszának kicsit "csörög" a motorja? Vagy csak én képzelem be? Xd
2023. jún. 28. 18:35
 9/9 A kérdező kommentje:
Valamint miért indulhat hidegen rohadt nehezen? Melegen semmi gond nincs vele.
2023. jún. 28. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!