Kezdőoldal » Otthon » Kert » Permezethetek a Glialkával a...

Permezethetek a Glialkával a tuják alatt?

Figyelt kérdés
Sok a gyom a tuja sövény alatt es nem akarom huszadszorra kézzel gyomlálni. Gondoltam Glialkával lefujom? Árthat ez a tujának?

2023. júl. 2. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:

jaj neeee...persze hogy árt...


Akkor még kicsik a tujáid, mert nálam évek óta nem nő semmi alattuk

2023. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tujának akkor árt, ha rámegy a gyomirtó. Ha meg tudod oldani, hogy a mikroszemcsék se sodródjanak rá, akkor lehet gyomirtózni.

De miért nem kapálod inkább?

2023. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor permet terelő harangot szoktak használni.
2023. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy 3-as mondja, csinálj egy burkolatot amivel megoldod, hogy SEMMI ne kerülhessen a tujákra a gyomírtóból!
2023. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha jol tudom akkor a fásszáruakra ez nem mérgező. Ez nagy tuja volt kb 2 m es es levágtam sövénynek.
2023. júl. 2. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:
A glialka hatóanyaga a glifozás a zöldön keresztül szívódik fel. Ha a tuja levelére került, akkor fel tudott szívódni.
2023. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem jól tudod. Minden növényre hat. Én 6 m-es bozótokat szoktam vele kiirtani, mikor a szomszéd elhagyott telekről átjönnek hozzám. Egy ismerősnek az eladásra termelt fenyői pusztultak ki, mikor alattuk gyomirtózott. (Lehet persze gyomirtózni fenyők alatt, tapadásfokozó nélkül, de csak mikor nem hajt, és az öreg viaszos tűkről lepereg a gyomirtó. De a tuja nem annyira viaszos.)
2023. júl. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!