Kezdőoldal » Otthon » Kert » Aki plexi vagy szemüveg...

Aki plexi vagy szemüveg nélkül fűkaszál az bátor vagy hülye?

Figyelt kérdés
Alap hogy mindig abban vágok és jó párszor igen nagy erővel b@szódott neki törmelék, de apraja is folyamatosan kenődik fel. Szóval aki plexi nélkül vág, annak miből van a szeme?

2023. júl. 7. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Magyarországon állampolgári jog hülyének lenni.

(E nélkül nem is mehetne senki szavazni.)


Normális ember motoros fűkaszával dolgozva magas szárú bakancsot vagy csizmát hord, porvédő maszkot és arcvédő plexit. Ha van esze akkor az UV-től védő kalap és a munkáskesztyű sem hiányzik a felszereléséből.

2023. júl. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ez olyan, mint a biztonsági őv. Minek? Engem egyszerűen nem érhet baj! De flexelnek, köszörülnek, hegesztenek(!) szemüveg nélkül! Igazi putri rutin!
2023. júl. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
A baleseti sebészeteken hosszú lista van azokról a sérültekről és csonkoltakról, akik feleslegesnek gondolták a védőfelszereléseket.
2023. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
A plexi sz.r a fekete rácsos maszk a jó. Én amúgy vágtam már többször sima védő szemüvegben is, szerencsére nem lett bajom, meg lehet érte kövezni (ez volt a poén a végére...)
2023. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Semmi baj a plexivel, ráadásul alatta van egy napszemüveg is.
2023. júl. 7. 20:06
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

A plexit nem véletlenül nem használja senki. (Na jó, te igen, kérdező, de szerintem még életemben nem láttam ilyent élőben.)

Ha nem 35 fokban vágod, hanem tavasszal, még hűvös időben (vagy éppen most e percben, júliusban 15 fok van kint), akkor a plexi párásodik. Ha szemüveges vagy, akkor még a szemüveg is párásodik alatta, két réteg párán át kellene látni valamit.

A plexin el tud kenődni, ha valami lédúsabb növényi részt dob fel a gép. A rácson nem, annál a lyukakon át mindig tisztán látod, hogy éppen mit csinálsz. Ezért használja mindenki a rácsot.

Én is a rácsot használom, és bizony sok kavicsot fogott már meg, ami a szememet célozta.

2023. júl. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Veszélyes nélkülük dolgozni.

Rokonom szemorvos. Sokszor ment később haza a kórházból, mert hasonló (nemcsak fűkaszálónál) okokból műtenie kellett a páciens szemét. Otthon meg vár/-hatta/ a családja... Ennyit erről.

2023. júl. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A legelső gépemhez rácsot vettem, DE egyszer óriási csalánok vágásakor egy némi kis folyadékok préselődött át, pont a szemembe, azóta nem használtam rácsot és nem is fogok. Semmi bajom a plexivel, 4-5 alkalommal lemosom vízzel és ennyi.
2023. júl. 8. 09:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sima (sport) napszemüveget használok. Igaz, normális, rendezett terepet vágok, a legnagyobb felverődő dolog csigaház darabja lehet. De jellemzően még az sem. Egy egy egész kicsi növénymaradvány rakódik csak fel. Ha durvább terepet kellene rendeznem, akkor vennék teljes arcot takaró pajzsot is.
2023. júl. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8

Ha napszemüveget is hordasz, akkor nem csapódik a szemedbe semmi a rácson keresztül.

A rácsot csak kb. 3x mosom évente, mikor már annyi fű rárakódott. De ha soha nem mosnám, akkor se lenne annyira zavaró, mint a párás plexi.

2023. júl. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!