Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan keverjem be az Amistar...

Hogyan keverjem be az Amistar permetszert?

Figyelt kérdés

10ml. es ampulla. Nem értek a keverési arányokhoz. Nekem az kinai hogy 10ml 100m2 re, vagy 4-10l/ 100m2 re. Azt kéne tudnom hogy a 10ml-t hány liter vizben oldjam fel?


Vagy hülyeséget kérdeztem?


És azt sem tudom hogy ez felszivodó vagy kontakt permetszer. Kell még rovarölö is de azt gondolom kipermetezhetem másik nap is. Arra mit javasoltok? (van 5ml Vermitec pro-m) Paradicsom paprika, padlizsánom zeller- petrezsejem van.



2023. júl. 9. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Amistar felszívódó.

A papírján rajt kell legyen írva, hogy 10 literhez mennyi permetszert tegyél.

Amúgy utánanéztem interneten, itt van:

Házikerti felhasználás: 7-10 ml /4-10 l víz /100 m2

Itt találtam:

[link]

Én egy ampullát 10 literhez használnék. A 100 m2 csak tájékoztató jellegű infó, hogy mennyi területre elég.


Rovarölőt mi ellen akarsz? Ha levéltetű ellen, akkor Spilan vagy Mospilan a javaslatom. Ugyanaz a hatóanyag és adagolás, csak két különböző gyártó ezen a két néven gyártja. Ez porszerű anyag, hátránya, hogy nagyon kis mennyiségeket kell kimérni.

2023. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

10 literhez. A többi nagyüzemi tájékoztató.


Mostani hír, hogy az unijó betiltotta a feszívódó szereket, csak kontakt maradhat...mint tudjuk egyre szarabb minőségben, hatóanyag már alig van.

2023. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen rosszul állsz hozzá.

Nem azt kell kérdezni, hogy 10 ml szert mennyi vízbe keverj, hanem hogy szükséged van a növényeid megpermetezéséhez X liter permetre, hány ml szert keverj bele?

Mert ha mondjuk csak 2 literre van szükséged, és bekeversz 10 litert, akkor 8-at ki kell öntened utána. (Adagolni úgy a legegyszerűbb, hogy veszel mondjuk egy 5 ml-es fecskendőt a gyógyszertárban, kérsz hozzá egy legvastagabb tűt, amit árulnak, és azzal ki tudod mérni pontosan, a többi meg eláll a hűtőben.)

Én amúgy a 10 l-t zöldségnövényekhez 7-8 l vízhez tenném. Úgy alapból, ahol hektárban van megadva a kijuttatandó mennyiség, ott fák esetén 1000 l vízzel szokás számolni, zöldségnövények esetén meg 5-600 literrel. De ahogy látom, itt több víz felhasználásával adják meg az adatokat.

A rovarölő mi ellen kellene? A Vertimec nem minden ellen való.

Különben lehet egy menetben is használni az Amistart, meg a legtöbb rovarölőt. Amit írtak, a Spilan, az általánosabban használható, plusz az még a méheket is kíméli.

2023. júl. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha csak kontakt maradhat pajzstetvek ellen mit lehet? Arra csak a felszvódó hatékony
2023. júl. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az kizárt, hogy betiltsák a felszívódó szereket. A hatásmechanizmusnak nincs köze semmihez. Ez egy álhír, vagy valami valós hír félreértelmezése. Hol írták?
2023. júl. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!