Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fűkasza negyed óra használat...

A fűkasza negyed óra használat után melegszik a szöghajtásnál, annyira hogy füstöl, olvad a damilfej műanyag. Eddig nem volt baj 1 évig. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2023. júl. 9. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Zsirozni kellene .
2023. júl. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megtörtént, még volt is benne.
2023. júl. 9. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem az a zsír, ami van, hanem ami ken is, nincs hülyére szennyeződve és rommá törve. A bele való zsírt nyomtad neki, ugye?
2023. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
A bent lévő zsirnak meg kell jelenni.Zsírzásnál forgatni kell a damil fejet.
2023. júl. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megszorult a csapágy! Vagyis a csapágy már nem forog, hanem a tengely csúszik a csapágy belső gyűrűjében, ezért forrósodik!


Vagy kell egy új szöghajtás, vagy ki kell benne cserélni a csapágyakat amíg még nem kopik el a tengely annyira hogy menthetetlen legyen.

2023. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Husqvarna zsírt nyomtam bele.
2023. júl. 9. 21:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Még arra gondolok, hogy magas füvet nyírtam vele, rátekeredett és nem tett jót a szerkezetnek. Persze tisztítottam de nem vagyok profi.
2023. júl. 9. 22:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A fű leszedéséhez azért nem kell 10 hónapos tanfolyam...

Az tényleg előfordul, hogy a fej alá betekeredik a fű, de ha veszélyes mértékben, akkor általában még a gép se akar annyira menni, a szokásosnál jobban kell húzni a gázt, ez szokott feltűnni az embernek. Ezt "gyanús" helyzetben könnyű ellenőrizni: elengeded a gázt, és nézed a damilfejet. Ha meg van szorulva, akkor nem a szokásos módon lassulva áll meg, hanem egy tizedmásodperc alatt lestoppol. Ha a szokásos módon lassul, akkor nincs ott zavaró mennyiségű fű.

Ezt próbáld ki, aztán ha nincs vele gond, forgasd meg kézzel a fejet. Ha kampec a csapágynak (pl. összetört benne a kosár), azt hallani.

2023. júl. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!