Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkora kombi klórtablettát...

Mekkora kombi klórtablettát érdemes egy több mint 10 köbös medencébe tenni, és milyen típust?

Figyelt kérdés

A 20 grammos kicsi sokkal gyorsabban oldódik? Meddig Bírja?


Ismerős az a Blue Super Tabs t ot ajánlja-

Az internetem meg a Pontaqua Aquamultit ajánljak nagyon.

Legolcsóbban ezt találtam, Pontaqua Aquamulti.

Nekem 200 grammos BRILLANT POOL MAXI-KOMBI van ,de hiába lassan oldódó akkor is 3-4 napig bírja.



2023. júl. 10. 11:12
A kérdező szavazást indított:
20 grammos
200 grammos
Pontaqua Aquamulti
Brillant Pool kombi
Blue super Tabs
Aquacorrect Quattrotabs
2 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hova teszed a tablettát?

Aquacorrect Quattrotabsot (200 gr) használunk jó ideje, 12 m3-es medencében egy 1 kg-os doboz majdnem elég az egész szezonra.

Amíg lelkes voltam még felezgettem, de igazából egy tabi pont annyival úszik tovább, mint egy fél, szóval meguntam a klórport és beledobok egy egészet inkább. 2-2,5 hétig úszik egy.

2023. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindegy milyen fajta, a klór az klór és az kell a vízbe.

De önmagában ez csak arra elég, hogy fenntartsa folyamatosan a vízben a klór szintjét és megakadályozza a bealgásodását, egyebet.

Vegyél egy doboz granulátumot meg egy dobozzal a tablettából - abból a nagyobb darabosat (100g vagy 200g)!

Először a medence vizébe tegyél a granulátumból annyit amennyi kell a víz mennyiséghez és ha eső esik bele több avgy teszel még hozzá vizet, netán sokan fürödtetek benne, akkor szórj belőle újra a vízbe! Ez az ami gyorsan oldódva a vizet azonnal fertőtleníti.

A tabletta arra jó, hogy ha napokig ott van a víz a medencében akkor is visszaoldódjon belőle az a mennyiség ami elbomlik közben idővel - a klór elmegy a vízből elég gyorsan, a klórkészítmények lényege, hogy elbomlanak és a felszabaduló "klór" reakcióba lép azzal ami a vízben van, majd elmegy a levegőbe a felesleg, különben klórmérgezést kapnál, mint amikor a túlklórozott vízbe engedik be az uszodában túl hamar a vendégeket. Vörös szem, köhögés stb.

Tehát használj először granulátumot, aztán már mindegy milyen tablettát teszel a vízbe - célszerű valami lebegő tartóba vagy hálóba tenni. Mi a létrához szoktuk rögzíteni, ott mindig mozog a víz, keveredik, kioldja a tabletta tartóból.

Ha túl nagynak tartod a tablettát, simán el tudod vágni vagy törni is.

2023. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Án olyan helyre tettem a tablettát ahol bejött vissza a medencébea víz ,lehet ezért ment el olyan hamar ,most átettem máshová.
2023. júl. 10. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet a baj. Ahol nagyobb áramlás van, ott baromi gyorsan oldódnak a tabletták és így értelmét veszti. Nálunk valahol középtájt van szélre rögzítve az úszó adagoló, hogy ne "szippantsa" be a szkimmer és ne is mossa a bejövő víz, tökéletesen teszi a dolgát és így bírja simán 2-2,5 hétig. 1 voltam
2023. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. júl. 10. 13:53
 6/6 anonim válasza:

Rá van írva a hátuljára az adagolás, hogy mennyit kell, milyen gyakran. pH szintet mérni kell, mert ha elsavazod, az nem jó a szemnek és a bőrnek, ha meg alacsonyak a szintek, algásodni fog.


Granulátumot csak klórsokk eléréséhez szoktunk használni, mivel a klór hamar távozik a vízből.


A legjobbak a tabletták, amit beteszel a szkimmerbe, vagy úszóadagolóba, vagy a szivattyúkosárba(ha elég nagy), és akkor szépen adagolja magát.


Attól, hogy elfogy a tabletta, még a víz pH és klórértéke lehet egy ideig megfelelő, ez függ a tabitól, és ezért kell pH-t mérni, hogy kitudd tapasztalni.


Azt hozzáteszem, hogyha jön egy nagy meleg, és nincs benne tabi, a klór hamar párologninfog.

2023. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!