Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprikamagokat hogyan lehet...

Paprikamagokat hogyan lehet megfelelően kiszárítani, felhasználni vetőmag gyanánt?

Figyelt kérdés

2023. júl. 19. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Paprika magot a jól érett paprikából lehet szedni.

Az ehető részt levágod,aztán hagyod száradni.Ennyi,de írd fel milyen volt.

2023. júl. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még a félérett magja is kikel, saját tapasztalat.

Én is úgy csináltam régebben, hogy az ehető részt megettem, a csután meg rajta hagytam a magokat, és mikor kiszáradt, lemorzsolva elraktam.

De ha valami érdekesebb fajta, akkor nem lesz fajtaazonos, mert valószínűleg hibrid.

2023. júl. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tavaly egy az egyben a kertben kb 5 centi mélyre elástam csutkákat magjaikkal, szárítás nékül, de nem kelt ki semmi, öntözéssel se. Mi az oka, hogy csak szárazon van esély?


Magát a szárítást hogyan végzitek? Napon? Vagy a hűs szobában is jó?


Hány napig, hétig szárítjátok?

2023. júl. 23. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Frissen elásva valószínűleg megrothadtak a magok, a nagy víztartalom miatt.

Szobában egy hét se kell ilyen meleg időben. Ha a csuta nagyjából száraz lesz, akkor a magok már egész biztosan szárazak.

2023. júl. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kustany válasza:

A magokat mindenképpen meg kell szárítani, a legjobb az, ha már a paprika i száraz. A paprikának legalábbis teljesen érettnek kell lennie.

Ha bolti paprika magját ülteted el, ne várd, hogy az eredmény is olyan legyen. Lehet eltérés.

A magok szárítása legyen kíméletes. Csak jövőre fogod használni őket, teljesen elég ha egy száraz, szellőző helyen vannak. Paprika esetében és azt javaslom, hogy először palántának neveld és amikor már jó idő van, akkor egy erős palántát tudsz kiültetni. Gyorsabban fordul termőre.

2023. júl. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Paprikából az éretlen magja is kikelhet, ha már elég fejlett.

Kollégám evett szó szerint zöld paprikát, ami nekem nagyon tetszett, és elkértem a "maradékot". Úgy voltam vele, hogy ingyen van, miért nem próbálkozzak, legfeljebb nem kel ki.

De kikelt szépen, a következő tavasszal neveltem palántának.

Azt valószínűnek tartom, hogy a csíraképességét nem tartotta volna évekig, de a következő évben már az általam termeltből fogtam magot, teljesen érettből.

2023. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!