Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti szivattyú csak búg, a...

Kerti szivattyú csak búg, a tengely csak egy irányba forog, de MIÉRT?

Figyelt kérdés

Üdvözlök Mindenkit! Sajnos, én totál laikus vagyok a témában. Kérlek, ezt vegyétek figyelembe!

Tehát adott egy nem éppen mai kerti szivattyú (LEO), ami egy ideig nem üzemelt. A visszaszerelést követően jól működött, majd leállt és ekkor egy napig pihentettük. Bekapcsoltuk, újraindult majd néhány nap múlva ismét leállt és most már csak búgó hangot ad ki, de vajon miért? Megnéztem a ventillátort, amit nem igazán sikerült megmozgatni. Levettem és egy fogóval megpróbáltam bemozgatni a tengelyt. Ennek az lett az eredménye, hogy az egyik irányba megindult, visszafelé már akad, de semmi egyéb. Vajon mi okozhatja ezt? Csapágy, kondenzátor vagy csak valami szennyeződés a belsejében. Nem értek hozzá, de azért tennék vele egy próbát mielőtt újat veszek. A válaszokat előre is köszönöm!



2023. júl. 28. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A csapágy szokott vizet kapni, ha már elöregedett a tömítés.

Rákeresel az árára és utána eldöntöd, hogy gazdaságos-e megcsináltatni, vagy veszel egy újat.

Én biztosan újat vennék.

2023. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szorulás okát kell megkeresni.Száraz a csapágy,megragad .

De kimondottan lehet csapágy gond,hacsak 1 irányba mozdul.

Látatlanba ezt eldönteni nem lehet.

2023. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is vizet kapott a csapágy és berohadt. Ha még nem égett le a motor, akkor szét kell szedni, kicserélni a csapágyakat, tömszelencét, tömítéseket és utána működni fog.

Ha már erősen "amper szaga" (égett kábel) van, akkor valószínűleg nem érdemes vele foglalkozni és cserélni kellene az egész motort.

2023. júl. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!