Kezdőoldal » Otthon » Kert » Görögdinnye miért sárgul ?

Görögdinnye miért sárgul ?

Figyelt kérdés
Van a kertben jelenleg 2kg-os görögdinnye viszont az egyik fele elkezdett sárgulni a másik fele szép csíkos zöld színű. Az az oldala sárga ahol éri a nap egész nap ha ez számít esetleg. Mitől sárgul az az oldala ? Mi lehet az oka ?

2023. júl. 31. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy a dinnye megég a hőségtől. Nálam ez kb. 39-40 fok táján történt egyszer. Idén szerintem nem volt ilyen meleg sehol.

A szára, levele teljesen jó? Mert arra tudok gondolni, hogy egyébként is valami gondja van, és ezért már a 35 fok is megártott neki.

2023. aug. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Forgasd meg hogy érje a fény.
2023. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A szára és levele is teljesen jó 1-2 sárgásabb levél van de a többi szép. Meg még most jelent meg rajta újabb 2 db kisdinnye. Szóval nem tudom mi lehet a baj lehet tényleg csak megégett.
2023. aug. 1. 11:05
 4/13 anonim ***** válasza:

#2:

most is az a baj, hogy ott sárgul, ahol a fény éri!

Egyébként minden görögdinnye általában ott sárgul, ahol a földdel érintkezik, de a kérdező esete épp fordítva van.

2023. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg pár fotót mutathatnál, milyen módon sárgul. Több alapja lenne a tippelgetésnek.
2023. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Itt lennél a kép róla:


[link]

2023. aug. 1. 18:28
 7/13 A kérdező kommentje:
2023. aug. 1. 18:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, napégés valószínű.

De ebbe belefér a növény baja is. A képen lévő részek nem mondhatóak egészségesnek. Itt igazából a talajt nem nagyon kellene látni, olyan bozótos levélzet kellene. Ha kevés a levél, meg esetleg betegség okozta a látható levélpusztulást, akkor lehet, hogy a termés nem kapott elég vizet, amikor a hőség volt, és ezért egy viszonylag enyhébb hőség is megütötte.

Nem lesz jó. Hogy teljesen ehetetlen, vagy csak nem jó, azt nem tudom. Én levenném, hátha az újak még megnőnek valamennyire.

2023. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ennél nagyobb / jobb már nem lesz ? Ha már jobb nem lesz akkor holnap lehet leveszem aztán kiderül milyen.
2023. aug. 1. 21:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb nem lesz, az garantált. Meg a kinézetéből adódóan jobb se igen.

A dinnyések úgy szokták az érettséget nézni, hogy amikor a dinnye utáni levéllel szembeni kacs leszáradt, akkor szedhető, mert utána már tovább nem érik. Ha jól gondolom, melyik száron van, ott a kacs már száradt. Bár szerintem betegség miatt, nem a fejlettség miatt. De a dinnye akkor se lesz jobb, mert a belseje talán már rothad, mivel megfőtt a nap felőli oldala. Az égés mértékétől függ, hogy milyen mélyen halt el.

2023. aug. 2. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!