Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy kidőlt fát még vissza...

Egy kidőlt fát még vissza lehet ültetni?

Figyelt kérdés

Pár hete volt ez a nagy vihar, amikor egy csomó fa kidőlt. Ahogy néztem miközben utaztam a BKV-n, jó pár fa az egész gyökerével együtt kifordult.


Maga a fa az ép, csak éppen kifordult a földből a gyökerével együtt, de nincs a törzse ketté törve/repedve. A kérdésem az lenne, ilyenkor lehetséges a fát visszaültetni és életben marad hosszú távon?


Ez inkább egy elméleti kérdés, tudom hogy senki nem csinál ilyet. Általában kijön a tűzoltóság vagy katasztrófa védelem, feldarabolják és a későbbiekben elszállítják vagy hozzá se nyúlnak, ha nem zavaró helyen van.



2023. aug. 25. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Megfelelő körülmények között lehetséges, de ritkán szokták megtenni.

Nem azért mert a fa maga ne élné túl, hanem mert már nem biztonságos. Ha egyszer ki tudta dönteni a vihar akkor a következő is ki fogja és akkor már lehet hogy valakit meg is öl.

2023. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
A következő szélnél eldőlne.
2023. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Úgy lehetne esetleg, hogy az összes ágát levágni, rövid csonkokra. Hogy a párologtató felület minél kisebb legyen. És akkor a további években az új ágakkal együtt fejlődnének az új gyökerek.

De idősebb fáknál a levágott részek korhadni kezdenének, és az új ágak 10 év múlva ott törnének le. Fiatal fa persze kiheverné. De akkor is nagy munka lenne úgy aláásni, hogy visszaforduljon függőlegesbe, a megmaradt gyökerek elszakadása nélkül.

2023. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyökérzete úgy megsérül hogy nem élné túl.
2023. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vissza lehet ültetni, csak nem oda, ahonnan kidőlt. Ha gyökerestül kicsavarta a vihar akkor az a talaj már nem képes lekötni a gyökereket - lehet, hogy túl tömörödött volt neki vagy egyszerűen csak nem tudott benne eléggé megkapaszkodni - vagy valamilyen területrendezési munka közben elhordták róla egy részét és rézsűre került. Ahogy írják, újra meg fog történni a baleset, emberéletet pedig nem éri meg kockáztatni.
2023. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem már sikerült.A gyökerei nem szakadtak el,sikerül vissza húzni.

Aztán körbe csináltam 1 támasztékot.Az évek során már a gyökérzete kifejlődött annyira,hogy megtartja magát .

2023. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!