Kezdőoldal » Otthon » Kert » Házi körte magját érdemes...

Házi körte magját érdemes most elültetni vagy félre kell tenni és jövőre?

Figyelt kérdés

Apósomnál van egy nagyon öreg körtefa. Nagyon finom a termése is. Idén barack és alma fáim nőttek magról. Tudom, hogy lehet, hogy oltani kell majd, de most nem ez a kérdés. Hanem az a kérdés, hogy most ültessem el vagy sötét hűvös helyen tároljam a magokat?

Barackot tavaly ültettem el, de idén tavasszal kezdett föld fölött is hajtani. Almát is tavasz vége felé ültettem szerintem. Ki szeretném próbálni a körtét is.



2023. szept. 6. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ültesd el, mi bajod lehet? Meg tegyél is el. Ha belegondolsz a fák úgy szaporodnak, hogy beérik a gyümölcs ősszel, lepereg, a mag belekerül a földbe és tavasszal kihajt.
2023. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is, hogy így szaporodnak maguktól a fák. Igazad van, köszi a megerősítést. El fogom ültetni. Hátha sikerül.
2023. szept. 6. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nincs is gond, hogy kikel. Csak éppen nem olyan lesz a termés, mint amiről szedted. Mivel ez mind hibrid, sokezer egyéb hibrid közül lett kiválasztva a legjobb. Ebből adódóan, bármelyik ős bármelyik rossz tulajdonságára visszaüthet a te új fád. És erre csak 6-8 év munka, törődés, helyfoglalás után fogsz rájönni.

Jobban jársz, ha olyan fajtából veszel oltványt, amit neked a legjobban tetszik, és az már pár év után terem, kiváló minőségben, megfelelő alanyra oltva.

De ha szeretsz csalódni, akkor most (v. egy hónap múlva) ültesd el a magokat, így a legbiztosabb a kelés.

2023. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 3-as választ csak ismételni tudnám - tehát az ott leírtakat megerősítem, azzal a kiegészítéssel, hogy ha az apósod körtéje tényleg olyan kiváló, akkor javaslom, hogy az új csemete egyik oldalágát szemezd be az apósod fájának a rügyével. Oltás helyet szemzést azért javaslok, mert ez a művelet sokkal egyszerűbb és eredményesebb. A szemzésről egyébként sok leírást találsz!
2023. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!