Kezdőoldal » Otthon » Kert » Végleg kihalt a korall virágom?

Végleg kihalt a korall virágom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami nagy növény tartó, de kaptam születésnapomra cserepes korall virágot. Az elején minden tök jól ment, másfél hónapon át semmi baj sem volt, aztán hirtelen elkókadt aztán kiszáradt. Van valami fehér kis bolyhos valami is a szárán. Itt a vég számára?

2023. szept. 17. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyapjas tetű egy aljas kis szemétláda, simán megölte a korallodat. Dobd ki, mert megfertőzi a többit is
2023. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez inkább penész...
2023. szept. 17. 21:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, én is penészre tippeltem a leírás alapján. Kirothadt, valószínűleg túlöntözted. (Túlöntözés nélkül ilyen melegben szerintem nem penészedett volna, csak simán elszárad.) A korall egy félpozsgás növény, és igényli, hogy két (alapos) öntözés közt kiszáradjon a földje.

Ha még zöldek és nedvesek a levelek, akkor a szárakat ki lehet gyökereztetni. Bár nem sok értelme van, ha nincs nekik megfelelő helyed a tartáshoz, a korallvirág elég speciális igényű növény.

2023. szept. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!