Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha nem érdekel a diófa termés...

Ha nem érdekel a diófa termés levághatom még beérés előtt a fárol amennyit tudok?

Figyelt kérdés

Van két diófa amiknek amúgy se jó a termése, lehet diófúrólégy miatt. Azon gondolkozom megelőzném a petézést meg hogy a földve fúródjanak azzal, hogy igyekszem a legtöbb termést leszedni a fáról mielőtt magától lehullanak.

Ez működhet?



2023. szept. 24. 01:03
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Időben, hogy ne vesszen kárba. Ugyanis:

“A zöld diót június második felében kell szedni, amikor még kötőtűvel könnyen átszúrhatók a gyümölcsök, azaz a belső kemény héj még nem alakult ki. Számos ínyencség, befőtt, likőr, pálinka, lekvár készíthető belőle.”

2023. szept. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nyugodtan, de felesleges.
2023. szept. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most akkor az ágat akarod levágni, vagy a termést leszedni?

A fúrólégy a legtöbb termést nem teszi tönkre. A kopácsot igen, az megfeketedik, de a szemek belsejéből csak az megy tönkre, amelyiket viszonylag korán megtámadta. A 80-90% esetleg kicsit sötétebb színű, nem annyira szép világos, de tökéletes ízű, felhasználható, és a többség el is adható. (Saját tapasztalat.)

Tavaly egy rokonom majdnem agyvérzést kapott, amikor ezt elmondtam neki, és ott előtte megtörtem pár szem teljesen fekete diót, aztán látta, hogy a belsejük tökéletes. Mivel akkorra már két kukával elvitetett, alig maradt neki egy kevés.

Ami lehullik, azt legalább hetente, de inkább gyakrabban szedd össze, és szedd le róla a fekete héjat, hogy ne penészedjen meg a belseje, és ne is maradjon kukac v. báb benne. (Én úgy szoktam, hogy a járdára lerakok párat, és cipővel hengergetem oda-vissza, hogy lekopjon a fekete héj.) Utána ugyanúgy fedél alatt, raschelzsákban szárítsd, mint ami nem fekete. A láthatóan rosszakat is szedd össze, és semmisítsd meg valamilyen módon. (Én a szuterénben tárolom, és gyújtósnak használom.)

A fa alatt ne hagyj

2023. szept. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azt gondoltam, hogy korábban kell kezdeni de csak most vettük birtokba a telket nem rég.


Utolsó, én értem amit írsz, de nekünk időnk sem lenne ezzel foglalkozni, és úgy tudom emiatt a légy miatt barnulhatnak a levelek is egy idő után (vagy a másik betegség miatt is lehet) ezért szeretném teljesen megszűntetni az ott létüket amennyiben ott vannak.


Még utána kell járnom rendesen mert egyáltalán nem értek a diófákhoz csak látom h fekete dió hullik le és barnulnak a levelei és valamit tenni szeretnék. Egyelőre permetezni nem szeretném mert nagyon költségesnek tűnik.

2023. szept. 24. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:

A légy nem betegség, hanem kártevő. A levelekre nincs hatással. A burkok a rágás miatt feketednek. De a leveleket nem rágja a légy, csak a kopácsot.

Ha van a környéken más diófa is, akkor teljesen mindegy, mit csinálsz, a másik fáról átrepül a fúrólégy.

2023. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A diófa ágát akkor szabad levágni,ha már hullanak a levelei is.Ekkor kezd leállni a fában a nedv keringés.Tavasszal mielőtt rügyezne,mert ekkor beindul a gyökerek nedvszívása,és a levágott helyeken "elvérzik" a fa.

Sebkezelővel mindenképp be kell kenni .A diófa kényes a vastagabb ágak lemetszésére.

2023. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!