Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha adott egy növény tápanyagig...

Ha adott egy növény tápanyagigénye, akkor arra milyen műtrágyát vegyek?

Figyelt kérdés

Adott pl: szeder egy évre történő tápanyagigénye/hektár lebontva nátrium, foszfor, kálium, magnézium, kalcium és egyéb elemek. Az tisztán kijön az adatokból, hogy miből hány kg-ot kell használni az adott évben, sokszor leírják azt is, nagyjából mikor és adott időszakban milyen legyen az arány.


Viszont milyen műtrágyára értik ezt mert van ami csak 5% meg van olyan is ami 25% van ami komplex van ami meg csak az adott tápanyagot tartalmazza. A súllyal nincs semmi gond, értem, viszont hány %-os összetételű legyen az adott műtrágya, mert nem mindegy kis 5%-osból van kiszórva 5 kg vagy egy 24%-osból.


2023. szept. 28. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy hány százalékos? számold ki hogy mennyi kell belőle és kész. Melyik részét nem érted?
2023. szept. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
február környékén már szórhatod a 30%-s nitrogént, picit későb mehet az 5-10-10 NPK..valmint sok esővíz.
2023. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
már azt hittem kipisztult egy öreg szederbokrom...aztán feruár végén adtam neki 15%-s NPK-t..nemrég vettem észre, hogy óriásit nőtt egy ága, már a szomszédba is átbújt, és a műhelyre is felkúszott..és még akkor a tövéhez odavezettem egy esőviz-lefolyót
2023. szept. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De például. Nem kerestem utána a szeder tápanyagigényének úgyhogy csak a hasamra ütök.


Szóval ha pl azt írják hogy hektáronként 25kg foszforra van szüksége, akkor az 5%-os foszfor műtrágyából 500kg-t kellene kiszórni hektáronként.


Ha viszont a 25%-ost szórod, abból csak 100kg/hektár kellene. Mi ebben a bonyolult?

2023. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én alapnak mindenre valamilyen Yara Cropcare műtrágyát használok, amiben vannak mikroelemek is. 11-11-21, vagy 8-11-23. Aztán ha úgy gondolom, hogy valaminek még másra is szüksége van (pl. paradicsomnak meg almának kalciumra, szőlőnek magnéziumra), azt levéltrágyában adom. Az alaptrágya elég sok növénynek elég. Léteznek más hasonló mikroelemes keverékek is, csak nálunk a Yara kapható, azért ezt veszem.

A nitrogén önmagában gond lehet. Túl erős növekedést indukál, ami lehet felesleges is, és esetleg csökken miatta a termésképződés. Ha van valami gyengén fejlődő növény, annak lehet pluszban N-t adni.

Vagy tápanyag-antagonizmus lép fel, ami azt jelenti, hogy hiába van minden tápanyag a talajban, de a túl sok nitrogén miatt a növény ezt nem tudja hasznosítani. Így lehet a pétisózástól relatív káliumhiány vagy bórhiány, esetleg magnéziumhiány.

2023. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!