Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a padlizsán ehető?

Ez a padlizsán ehető?

Figyelt kérdés

Nem tudom mitől de ilyen sárga maradt:


[link]



2023. okt. 5. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez ilyen fajta, ehető.
2023. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettek kiirni hogy ez normálban lila. Idáig lila volt a termése
2023. okt. 5. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy sárga maradt. Ami azt jelenti, hogy eredetileg is sárga volt.

Létezik sárga fajta. De ha biztos vagy benne, hogy ugyanezek a növények eredetileg lilát teremtek, és ezek a szemek lilaként kezdték az életüket, akkor viszont irány a komposzt.

Bár nekem ilyen színű soha nem lett a lila, úgyhogy én is eredetileg ilyen színű fajtára tippeltem a képek alapján.

Mondjuk, az összkép alapján szerintem valószínű, hogy még ha sárga fajta is, de ezek egy része már vén, ehetetlen.

2023. okt. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehat a tő lila padlizsánokat hozott nyáron. Most viszont sárgák. Ezek nem voltak lilák, sárgák lettek, ilyen sárára fejlődtek. Tehat az a kerdes hogy igy ehetők e, illetve ha nem akkor mi az oka hogy nem lilultak be
2023. okt. 7. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Semelyik nem lilul be. Ami lila fajta, az már virágzás után lila, az első perctől kezdve.

Ami nem vén, azt kóstold meg. Ha nem keserű, és elrágható, akkor meg lehet próbálni megenni. Mikor úgyis kirántasz valamit, akkor ebből is csinálj.

Az biztos, hogy nem mérgező. Legfeljebb borzasztó rossz.

De szerintem ezek simán csak megöregedtek, és azért sárgultak meg. Az első képen a bal oldali mögött nem egy félig még lilásbarna látható?

2023. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen
2023. okt. 10. 10:24
 7/7 A kérdező kommentje:
tehát a bokron lila termések voltak. Összel ezek nem lilultak be, amit nem értek. de az összes ami a képen látható sárga maradt
2023. okt. 31. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!