Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levendula gyökereztetése?

Levendula gyökereztetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy neten találtam egy olyan levendula szaporítási módszert, hogy fásabb szárat fogni, az alját úgy 5cm-n felkopaszítani és így földbe tenni, locsolni.


Kb 2-3 hete ki is próbátam, 8ból 6 megmaradt, elkezdett gyökerezni.


Viszont ami infót sehol nem találok, hogy télre mit csináljak vele? Kinn hagyjam, mert ugye az anyanövény is kinn van, ki van ültetve. Vagy melegebbre, teleltetni? Illetve télen mennyit kell locsolni?


2023. okt. 8. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem most kellett volna.

Sanszos, hogy annak nincs gyökere.

Ültesd ki, vagy megmarad vagy nem.

2023. okt. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rengeteg helyen olvastam, hogy az őszi dugvanyozás sokkal sikeresebb, mint a tavaszi. Tehát de, most kell

Sanszos, hogy van gyökere, hisz láttam

Akkora gyökere pedig nincs, hogy kiültessem. De azért köszi

2023. okt. 9. 07:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt találsz erről infót:

[link]


Én nemrég vettem Pannonhalmi levendulát, szabadgyökerűt, ezeknek elég erős, hosszú gyökereik voltak. A tájékoztatóban le volt írva, hogy az első hetekben locsolni kell, hogy rendesen begyökeresedjen a földbe. Ami még csak éppen gyökerezésnek indul, lehet, hogy elfagy, ha kiülteted a szabadba. Még akkor is, ha takarod a talajt.

2023. okt. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Jól írja az első válaszoló, az ősz már nem igazán jó, mert nincs ideje megerősödni. Most már az egyre hidegebb földben lassul a gyökérképződés. Nyár vége még inkább megfelelt volna. Szerintem ez az ősz onnan indult, hogy üvegházban még ősszel is jó, mert bent még decemberig előfordulnak melegek. Csak a mindenféle kattintásvadász, cikklopó oldalak az üvegházat kifelejtették.

A levendula fűtött lakásban nem bírja ki tavaszig.

Ha van hűvös és világos előtered mondjuk, akkor ott ki lehet teleltetni. És ha napos is, akkor a melegebb időszakokban gyökeresedik. Ha nincs ilyen, akkor hagyd a szabadban, nagy eséllyel megmarad, ha tényleg van gyökér. (De ezt nem tudhatod, ameddig ki nem szedted.) Mindenesetre, én kétlem, hogy 2-3 hét alatt kigyökerezne. Nem batáta ez, hogy két nap alatt gyökere legyen. Szerintem jó esetben most indult el az első fél centis hajszálvékony gyökér.

2023. okt. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Cserépbe ültettem, nem a szabad földbe.

Kb 5vagy 6 wrboldalt olvastam róla, mindenhol az őszt javasolják a dugvanyozasra (vagy hogy mondják), mint a tavaszt.

2023. okt. 9. 17:20
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Hát, azok olyan oldalak is lehettek...
2023. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!