Kezdőoldal » Otthon » Kert » Idős körtefát ha nagyon...

Idős körtefát ha nagyon magasan van a termőrésze, ifjítás céljából mennyire lehet visszavágni?

Figyelt kérdés
kb 10-12 méter magas és szeretném valahogy visszahozni a talaj közelbe mert minden évben tiszta varasodás, és ekkora fát nem lehet permetezni.
2023. okt. 28. 16:20
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Szinte bármennyire. Párat én is visszavágtam. Hagytam a törzset meg az ág elágazásokból 50 centit. Körtét szilvát így csinálom. Szépen megújulnak
2023. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre minden ágat nem szabad levágni.Megifjítást csak fokozatosan szabad .
2023. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Korábban volt próbálkozás, hogy "lefejezték a barackfákat és ez volt az ifjítás. De a gazdaságokban. Aztán rájöttek olcsóbb, gazdaságosabb számukra, ha tövestől kirántják.
2023. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tél végén, kora tavasszal vágod, akkor szinte bármennyire. Még a földszinten elvágott körte is ki szokott hajtani.

Valamennyi olyan részt persze érdemes hagyni a biztonság kedvéért, ahol vannak új hajtások. De ha a lombos rész 9/10 részét levágod, még azt is túl fogja élni.

Olyasmire azért érdemes figyelni, hogy a vágás alatti utolsó ág lehetőleg legalább fele olyan átmérőjű legyen, mint amiből kinőtt. Mert ha túl vékony, akkor a vastag ág túlsó oldala elhal, és ha utána a vékony ág megerősödik, csak a vastag, elkorhadó ágvég egyik oldalához lesz hozzánőve, és egy vihar letörheti. Csonkot pedig ne hagyj, hogy a maradék tetejéig legyen élő háncs még évek múlva is. Aztán ha a vágás vége kiszáradt, olajfestékkel védd meg a korhadástól.

2023. okt. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!