Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell a sütőtököt és a...

Mikor kell a sütőtököt és a Halloween tököt ültetni??

Figyelt kérdés

Ha valaki azt írja:"használd a google-t".A google-n már megnéztem.

Nem azért írom ki mert most akarom ültetni,hanem mert most csináltuk meg mindkettőt.



2023. okt. 31. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
csütörtökön
2023. okt. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Tökféléket májusban vetünk a kertbe.
2023. okt. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Május korai hozzá, én akkor ültettem a Halloween tököt, de már július végén, szeptemberben letermett a tök, plusz a forróság kicsinálta.


Mivel hideg helyem nem volt, jobb híján a kamrába tettem, de berohadt mostanra. Jövőre júniusban vetem el.


Amúgy korábban ültettem olyan magot, amit a faragott Halloween tökből szedtem ki, de az csak nőtt és nőtt, tök meg nem lett rajta, lehet, hogy F1-es fajta volt, tért jobb, ha veszed a magotm

2023. nov. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Június már késő. Próbáld ki, ha szeretsz mindent magad kipróbálni, de nem fog menni. A tökök kicsi korban még nem bírják a hőséget és aszályt. Én már többször próbáltam pótolni júniusban, amit a lótetű vagy egyéb tönkretett, de ezek még öntözéssel se tudtak soha nagyra nőni, jó esetben 1 db apró tök termett rajtuk. Általában viszont semmi, mert olyan kicsik maradtak a növények.

A forróság nem szokta kicsinálni a töknövényt, ha rendes helyen, és rendesen felásott vagy szántott földben van. Az inkább tripsz vagy atka lehetett. A hőségnek annyi hatása szokott lenni, hogy a virágok olyankor nem kötnek, sőt a kicsi tököket is elrúgja. De maga a növény nem károsodik különösebben, legfeljebb 40 fokon felül megég a levelek egy része, de utána hajt tovább, egészen a fagyokig. (Kivéve, ha kártevő vagy betegség elkapja, és nem kapja meg a szükséges növényvédelmet.)

A tököket kétfelé kell választani tenyészidő szempontjából.

Vannak a hosszú tenyészidejűek, mint a Nagydobosi vagy a nagyobbra növő Halloween-fajták. Ezek kevés darab és nagy méretű termést hoznak, amik hosszú időn át nőnek. (A másodtermés átlagos évben nem érik be rendesen.)

Meg vannak a sok és kisebb termést hozók, amik aránylag gyorsan megnőnek. Ilyen ez a narancssárga kanadai, vagy a muskotálytök. Ezek már nyár végére be tudják érlelni az első termést. De ezeket nem szabad leszedni, ha nem akarod felhasználni. Száron simán elállnak mostanáig. Utána pedig általában tovább tárolhatóak, mint a kevésbé beérett példányok.

Ezek a fajták jellemzően a nagy hőség ideje után már folyamatosan kötnek, és az eleje valamilyen szinten még be is tud érni. A 35 fok feletti időben ezek sem kötnek, de mivel a szárak addig is nőnek, fejlődnek, így a másodtermés akár még nagyobb méretű is lehet, mint az első, csak nem biztos, hogy rendesen beérik.

De azt is megteheted, hogy a túl korai termést leszeded, hogy a föld alatti és feletti részek addig is nőjenek. Viszont ez akkor lehet problémás, ha a nyári hőség nagyon elhúzódik, és későn kezd újra kötni.

Tehát a kérdésre: a tököket május legelején, vagy ha bőven van mag (pótolni elfagyás esetén), április végén kell ültetni. A régi világban az volt a szokás, hogy az egész falu április 4-én ültette a krumplit (mert munkaszüneti nap volt az is), aztán május 1-én a tököt meg egyéb kabakosakat.

2023. nov. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es, mint írtam, próbáltam, nekem túl hamar leérett a Halloween tök május eleji ültetéssel.
2023. nov. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Április végén vagy május elején amikor elég meleg a föld és nem várható fagy.
2023. nov. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5

Ezért írtam, hogy ha túl korainak tartod a terméskötést, akkor szedd le.

De a késői ültetéssel azt kockáztatod, hogy egyszerűen nem lesz termésed. Mivel hőségben és hosszú nappaloknál a növény átlagos években már nem fog annyira megnőni, hogy termést tudjon kinevelni.

2023. nov. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!