Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet stabilizálni egy...

Hogyan lehet stabilizálni egy cserepes szobanövényt az eldőlés ellen ? Ki hogyan oldja meg ?

Figyelt kérdés
Van egy nagyobbacska Cattleya orchideám, a műanyag cserép felett 30 cm magasra nyúlik. Húsos, nehéz levelei vannak, amik egy oldalra nyúlnak és felbillen az egész. Betettem ugyan egy kerámia kaspóba, de az is már az eldőlés határán van. Ki hogyan oldja meg a hasonló problémát ?

2023. nov. 5. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekitámasztom bútornak / ablaknak.
2023. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a nekitámasztás csak időleges megoldás, az eldőlés veszélye továbbra is fennáll..
2023. nov. 5. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél a kaspoba nehezéket.
2023. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan az orchidea olyan virágtartón van, amin egy karikába van beletéve egy rácsos oldalú tartó, abba meg a cserép.

De amúgy a leugrós növényeknek a polcon csináltam olyan szerkezetet, hogy megtartsák magukat.

Egy 5-ös négyszögletes vaslemez, egyik sarkába v. oldalára behegesztve egy 8-as gömbvas, aminek a teteje ki van fúrva. Persze, lefestve az egész.

A vaslemezre van téve a virágtányér, ebben a cserép. A gömbvas lyukában egy műanyagos rézdrót, és ezzel megkötve a virág alja v. a cserép teteje. Így az egész vasat, plusz a cserepet fel kellene emelnie a növénynek, hogy le tudjon borulni. Rozsdásodik pár év után, de jobb megoldást nem találtam.

2023. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha eldől a növény akkor túl kicsi neki a virágcserép amibe ültetve van, vagy nem elég erős a szára, hogy egyenesbe tartsa magát.

Vagy ültesd nagyobba, vagy tegyél a cserépbe nehezéket, vagy tegyél mellé a növényt megtartó állványt.

Nekem az ablak széléhez van támasztva az egyik ilyen növény - át kellene ültetni. De van olyan növényem amit karóval kellett alátámasztani, hogy ne dőljön meg valamelyik oldalra. Ilyen növény támasztékot te is csinálhatsz erősebb, szép ágakból, vagy vehetsz valamit.

Ilyesmit, mint ezek:

[link]

[link]

[link]

2023. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!